Haberler

Yarışçı CEO’lara
Kısa bir süre önce D4 model kodlu yeni A8’i satışa sunan Audi, gelmiş geçmiş en güçlü S8 unvanını eline geçirecek olan S8 Plus’ın iki yeni videosunu yayınladı.

Standart S8’den daha güçlü bir seçeneğin tercih edilebileceği düşünülerek ortaya çıkan S8 Plus, S8’de kullanılan V8 4.0lt çift turbolu motora sahip olacak. Yapılan ufak modifikasyonlar sonucunda gücünün 85 PS arttırılarak 605 PS’e ulaştığı model, 700 Nm’lik tork değeriyle ön plana çıkarken bu değer, overboost sayesinde 750 Nm’ye kadar çıkabiliyor.

Tüm teknik veriler elbette bunlarla sınırlı değil. 0- 100 km/sa hızlanmasını sadece 3.8 sn’de tamamlayıp, sınırlandırılmış olarak 250 km/sa’lik maksimum hıza ulaşan S8 Plus’ın zincirlerinden kurtulduğunda 305 km/sa’lik maksimum hıza ulaşabildiğini de belirtelim.

Her şeyden öte, 145.200 €’luk fiyat etiketiyle Kasım ayında satışına başlanacağı açıklanan S8 Plus’ın harika bir otomobil olduğunu söylememize gerek yok ancak arka koltuğuna oturup da otomobilin tadını çıkaran şoförümüzün yüzündeki o tebessümü görmek, şüphesiz biz otomobil tutkunları için üzücü bir deneyim olurdu.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu