Haberler

Honda, Baja 1000’e hazırlanıyor
Honda, daha önce de yarıştığı Meksika’da gerçekleştirilen SCORE Baja 1000 çöl yarışına tekrar katılacağını duyurdu.

Özel olarak hazırlayacağı off-road aracıyla yarışmaya katılacak olan Japon marka, Honda Performans Geliştirme bölümünün eseri olan 3.5 lt V6 çift turbolu HR35TT kodlu motoru kullanacak. Teknik verileri şimdilik açıklanmayan otomobil, Honda yetkililerinden gelen bilgiye göre; Albins ST6 sıralı şanzımana, boru tipi şasiye, Fox yarış amortisörlerine, General Grabber marka lastiklere ve karbon fiber panellere sahip olacak.

Honda, Kasım ayında başlayacak olan Baja 1000 öncesi hummalı bir çalışma içerisine girerken yeni aracının detaylarını yarışmaya kısa bir süre kala açıklayacak.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu