Haberler

VW Tiguan 2016 kamuflajsız yakalandı
2016’da çıkması beklenilen yeni Tiguan’ın kamuflajsız görüntüleri Carscoops sitesinin Kanada’da yaşayan bir takipçisi tarafından objektiflere yakalandı.Yeni Tiguan’ın ilk gösteriminin önümüzdeki ay gerçekleşecek olan Frankfurt motor show’da yapması bekleniliyor.

Yeni Tiguan’ın tasarımı öncüsüne nazaran daha keskin ve de bir üst segmente aitmiş gibi hissettiriyor. 2013 yılında Shanghai Motor Show’da tanıtılan Volkswagen Cross Blue Coupe Concept ile ortak tasarım dilini yansıtıyor.

VW’den yapılan açıklama aracın üç farklı varyasyonda üretileceği yönünde. İlki resimlerde görünen standart uzunluktaki beş koltuklu model, diğeri uzunluğu artırılmış yedi koltuklu bir model ve son olarak coupe formunda beş koltuklu modelle tüketicilerin karşısına çıkacağı tahmin ediliyor.

Yeni Tiguan’ın VAG’nin kullandığı MQB platformu ile geleceği aşikar. Motor gamının ise Golf’ten alınan TSI ve TDI motorlarla donatılacağı tahmin ediliyor. Aynı zamanda golf GTE’deki hybrid sistemle, e-Golf’te kullanılan tam elektronik sistemin de Tiguan’da görüleceği de düşünülüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. 1.6 dizel otomatik mutlaka gelir. VW bütün dizel modellerinde DSG seçeneğini sunuyor sonuçta.

  2. Passat 1.6 TDI BMT 120 PS DSG Comfortline 118.800 TL
   Passat 1.6 TDI BMT 120 PS DSG Highline 134.100 TL

   Tiguan fiyatının Passat’dan 3-5 bin TL az olacağı söyleniyor. 1.6 Dizel DSG Comf. 110-115 bin olursa o parayı hak etmek için çok çok iyi olması lazım. Ama aslı vurgunu şöyle yapacaklar, bu kombinasyonun fiyatlarını yüksek tutacaklar, sonra da 1.4 TSI satacaklar millete 😀

 1. Fiyatları da önemli tabiki. orta halli manuel bir dizeli 95-100 bin civarında verirlerse iyi iş çıkarabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı