FeaturedHaberler

Honda Project 2&4 tanıtıldı!
Japon otomobil üreticisi Honda, Frankfurt Motor Show’da oldukça ilgi çeken Project 2&4 adını verdiği konseptini tanıttı.

Honda’nın 1965 yılındaki Formula 1 sezonunda yarıştığı RA272 kodlu otomobilden ilham alınarak ortaya çıkartılan Project 2&4, minimalist tasarımıyla dikkat çekiyor. Adından da anlaşılabildiği gibi 2 ve 4 tekerleğin özelliklerinin harmanlanarak hazırlandığı Project 2&4, Honda tarafından “Özgür bir motosiklet” olarak tanıtılırken manevra kabiliyetiyle de adından söz ettireceği belirtiliyor.

Yarış motosikleti olan RC213V’de kullanılan  V4 999cc’lik motorun modifiye edilmiş bir versiyonunu kullanan 405 kg ağırlığındaki konsept otomobil, 215 PS güce ve 118 Nm tork değerine sahip. 1PS başına denk gelen 1.88 kg’lık ağırlık değeriyle birlikte parmak ısırtacak bir performans sunacağını rahatlıkla söyleyebileceğimiz Project 2&4, elde ettiği gücü altı ileri çift kavramalı otomatik şanzımanla yere aktarıyor.

Honda Project 2&4 konseptinin boyutlarını merak edenler için; aracın uzunluğunun 3040 mm, genişliğinin 1820 mm ve yüksekliğinin de sadece 995 mm olduğunu belirtelim. Honda, benzersiz kokpit ve havada süzülüyormuş gibi görünen koltuk tasarımları sayesinde Project 2&4 konseptinin motosiklete en yakın sürüş deneyimini vereceğini belirtirken üretim versiyonunun geleceği ile alakalı henüz net bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu