Haberler

2016 ATS ve CTS yeni motorlarını duyurdu!

Cadillac 2016 yılında güncelleyecekleri ATS ve CTS ile kombinleyecekleri yeni 3.6 litrelik V6 motoru basına duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda açıkladığımız üzre yeni araçlarına start/stop sistemini entegre edecek olan Cadillac, bir sürpriz yaparak yeni modellerinin silindir deaktivasyonu (ACT gibi) özelliğini de barındıracağını açıkladı.

Akla gelen ‘Neden bu yakıt tüketimi hamleleri gerçekleştiriliyor?’ sorusuna ise en güzel cevap, yeni nesil 335 beygir güç sağlayan motorlarının eskiye nazaran %9 daha ekonomik olduğu açıklanarak Cadillac tarafından verilmiş. Ek olarak artık Cadillac’ın sadece performans değil yakıt tüketimi üzerine de çalışacağını belirten yetkililer heyecanlarını gizleyemediklerini belirtmişler.

Bunun yanı sıra ATS ve CTS 2016 yılında 2 litrelik 4 silindirli turboşarjlı bir motorla da piyasaya sunulacak. Bu motorun da start/stop özelliğini barındırdığını belirten uzmanlar, 2 varyasyonun da daha ekonomik olmak adına 8 ileri otomatik vites müjdesini verebileceğini söyleyerek sözlerine son vermişler.

Etiketler

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı