Haberler

Aston Martin DB10’un detaylı yeni videosu
James Bond’un yeni filmi Spectre için özel olarak 10 adet üretilen Aston Martin DB10’un detaylarını gösteren video yayınlandı.

Ünlü youtuber Shmee, Aston Martin’in İngiltere Millbrook’taki merkezine gitme şansını elde etmiş ve James Bond’un son filmi Spectre için özel olarak hazırlanan DB10’ları inceleme fırsatı bulmuş. Sadece 10 adet üretilen DB10’un iç döşemelerine kadar üretilmiş, videoda görülen versiyonu “kahraman” olarak adlandırılıyor. Bu son araç gelecek sene açık arttırma ile satılacak. Shmee daha sonra 8 şasi numaralı “gösteri aracı” olarak adlandırılan Mark Higgins’in kullandığı çelik barlar ile güçlendirilmiş araçla pist turu atıyor. Tahmin edileceği üzere bu araç filmde de aksiyon sahnelerinde kullanılıyor. Daha sonrasında V12 Vanquish ve V12 Vantage S ile test sürüşüne çıkıyor. Eminim ki birçok kişi Shmee’nin yerinde olmak isteyecektir.

DB10, Spectre filmi için özel olarak geliştirilmiş olmasına rağmen, Aston Martin’in gelecekteki tasarım anlayışını gözler önüne seriyor. Aslında yeni ön konsolu seri üretim Aston Martin modellerinde görmek ilginç olacaktır. Tekrar hatırlatmak lazım ki; DB10 yeni bir araç değil, filmde kötü adamın kullandığı Jaguar C-X75 ile mücadele eden 007 için yeni bir karoser ve iç dizayn ile oluşturulmuş V8 Vantage.

 

Nihat Özkuş

1985 İstanbul doğumluyum. DEÜ mezunu İnşaat Mühendisiyim. Otomobil çocukluk tutkum. Direksiyon başında geçince yüzümde bir gülümseme oluşuyor. 2004'ten beri Tosfed gözetmeniyim ve artık Otopark'ın bir parçasıyım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu