Haberler

Kartingde şampiyonlar belirlendi
Karting sezonu final yarışı, 17-18 Ekim tarihlerinde İKOK tarafından Körfez Karting Pisti’nde gerçekleştirildi. Sezon finali renkli mücadelelere sahne olurken, kategorilerde şampiyon sporcular belirlenmiş oldu…

Türkiye Karting Şampiyonası 6. ve son yarışı, kısa adı İKOK olan İstanbul Karting ve Otomobil Kulübü tarafından 17-18 Ekim tarihlerinde Körfez Karting Pisti’nde yapıldı. Mini kategoride Pars Erdem Formula Junior’da Mert Dalkıran, Formula Senior’da Berkay Besler, Formula Masters’da Mehmet Yaman günü birincilikle tamamlayan sporcular oldular…
17 Ekim Cumartesi günü antrenman ve sıralam turları ile başlayan organizasyonda, Pazar günü tüm kategorilerde 3’er yarış koşuldu ve klasman belirlendi.

7-12 yaş arası sporculara açık Mini kategoride 7 sporcu arasında büyük çekişme yaşandı. Pars Erdem’in birinciliği ile sonuçlanan bu kategoride ikinciliği Zekai Özen ve üçüncülüğü de Efehan Kaptanoğlu elde etti. Şampiyonluk şansı bulunan isimlerden Ömer Asaf Kolot üçüncü yarışta yol dışına çıkarak abandone olunca bu şansını yitirmiş oldu.

Formula Junior kategorisinde bu sezon FIA CIK Karting Academy’de ülkemizi temsil eden Mert Dalkıran birinciliğe ve kategorisinde Türkiye Şampiyonluğu’na uzanmayı başarırken, onu genç kadın sporcu Kocaeli bölgesinden İzel Karasu izledi.

Formula Senior kategorisinde milli sporcu Berkay Besler günün 3 yarışını da kazanmayı başardı. Bir diğer milli sporcu Mert Dalkıran 3 ikincilikle günü ikinci sırada tamamlarken, genç sporculardan Güney Altuner günün üçüncüsü oldu. Besler bu birincilikle, üstüste 4.kez Türkiye Karting Şampiyonluğu’nu elde etmiş oldu..
Formula Masters kategorisinde Mehmet Yaman 3’de 3 yaparak günün birincisi olurken, Süleyman Kolot ikinci,  Hüseyin Yıldırım ise üçüncü olarak tamamladı. İzmirli sporcu Mehmet Yaman, bu birincilikle sezonu Formula Master’da şampiyon olarak başardı.

Emre Berk Simsek

İTÜ Petrol ve Doğal Gaz Mühendisliği mezunuyum. Sıkı bir otomobil tutkunuyum. Çocukluğum onların içinde geçti, üniversite yıllarımda ise birçoğunu test ettim. Ve yine aynı yıllarda Otopark ailesine dahil oldum. Direksiyonda olmak benim için bir çocuğun oyuncağıyla oynaması gibidir; bazen huzur dolu, kimi zaman ise adrenalinin doruklarında.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bütün hepsini buradan tebrik ediyoruz.. Keşke Türkiye’ de otomobil sporları daha iyi olmuş olsa da bu arkadaşları F1 yada rally şampiyonalarında görebilsek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu