Haberler

Mercedes-Benz E serisi W213 kasaya ait üretim fotoğrafları ortaya çıktı
Son birkaç haftadır gördüğümüz prototipler düşünüldüğünde büyük bir haber gibi gelmese de, Daimler tarafından kamuflajsız üretim fotoğrafları bize gösteriyor ki yeni model, C ve S serisinin kardeşi olacak.

İç mekana gelince, casus fotoğraflar bize S sınıfından noktalar alındığı ve yine aynı şekilde S serisinde olduğu gibi çift ekrana sahip olduğu görülüyor. Ancak bunun geçici bir kurulum olduğu ve üretim otomobilinde farklı bir konsol ile gelebileceği de unutulmamalıdır.

En büyük yeniliklerden biri sıralı altı silindirli çift veya dört turbolu dizel motor konfigürasyonları olacak. Ama bunlar henüz kesin değil. Bir diğer dedikodu da yeni geliştirilen ve Renault tarafından alınan 1.6 litrelik turbodizel motor. Motor yelpazesinin diğer ucunda ise C63 ve AMG GT de kullanılan V8 4.0 lt çift turbolu E63 AMG olması bekleniyor.

Aslında Mercedes-Benz yeni E serisinde teknolojik olarak zoru başardığını ve yarı otomatik sürüş sistemine sahip olacağının ipuçlarını verdi. Daha lüks ve konforlu bir araç isteği olup, S serisini istemeyenler için daha uzun şasili Mercedes-Maybach markası altında satılan E serisini alabilecekler.

Daimler, sahip olduğu markayı daha da sağlamlaştırmak için Audi A6 Allroad Quattro’ya birebir rakip olacak yükseltilmiş dört tekerlekten çekişli E Serisi Estate ile karşısına çıkacak.

Nihat Özkuş

1985 İstanbul doğumluyum. DEÜ mezunu İnşaat Mühendisiyim. Otomobil çocukluk tutkum. Direksiyon başında geçince yüzümde bir gülümseme oluşuyor. 2004'ten beri Tosfed gözetmeniyim ve artık Otopark'ın bir parçasıyım.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Bana mı öyle geliyor yoksa markalar tek tek kendi içindeki yaratıcılığı mı kaybediyor? Mercedes’in yakında bütün modelleri Dalton’lar gibi küçükten büyüğe doğru sıralanacak ve hepsi aynı tasarımda gelecek.

    1. İşin kolayına kaçıyorlar ve boku da çıkmış durumda malesef. Eskiden audi ile dalga geçerdik, şimdi ise güvendiğimiz bütün dağlara tek tek karlar yağıyor. 🙁

  2. Hem iç malzemeyi toplu Alıp ucuza getiriyor hemde seri üretimi hızlandırıyor bmw 1 den 6 serisine kadar iç dizayn neredeyse aynı artık nasıl bi tasarım kıtlığı yaşıyorlarsa içlerinden çıksınlar artık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu