Haberler

Mini JCW Cabrio’dan kamuflajlı spin
Mini’nin performans odaklı modeli John Cooper Works’ün üstü açık versiyonu, kamuflajlı şekilde Nürburgring pistinde turlarken görüntülendi. Yakalanan fotoğrafların bir kısmında ise, Mini JCW Cabrio’nun spin attığı görülüyor.

Yeni Mini JCW hatchback, bu senenin başında Detroit Auto Show’da tanıtılmıştı. Tanıtılan hot hatch’in cabrio versiyonu ise, kamuflajlı olarak Nürburgring’de test ediliyor. Geçtiğimiz günlerde yakalanan fotoğraflarda, Mini JCW Cabrio’nun spin attığı görülüyor. Atılan spin sonucu araç, neyse ki hiçbir şeye çarpmıyor. 180 derece dönen Mini JCW Cabrio’nun fotoğrafını yakalayanlar ise aracın spin atmasını yeni takılan lastiklere bağlıyor. Mini JCW Cabrio’nun sürücüsü, lastikleri soğukken zorlayıp aracının hakimiyetini kaybetmiş olabilir.

Mini JCW Cabrio’ya tekrar dönecek olursak, araçta açılır metal tavan yerine soft top bir tavan tercih edilmiş. Kaputun altında ise BMW tarafından geliştirilen 2.0 litrelik 228 hp güç ve 320 Nm tork üreten turbo benzinli motor görev yapacak. 6 ileri manuel veya 6 ileri otomatik şanzıman isteğe bağlı olarak tercih edilebilecek.

Mini JCW Cabrio, tavan mekanizmasının ağırlığı arttırması neticesinde hatchback kardeşinden biraz daha yavaş olacak. 0’dan 100’e 5.9 saniyede çıkacak olan Mini JCW Cabrio, 246 km/s’lik son hız değerine sahip olacak.

Editör Notu: Haberi gördükten sonra spinle alakası olmadığını bilsem de, aklıma Passat Pov’daki şu sahne geldi.

Oguzhan_Toretto

93 doğumlu, İzmirli ve DEU İngilizce İşletme'yi bitirmek için çabalıyor. Boş zamanlarında Hyundai kullanır ve kendini bildi bileli direksiyonu tutmaktan zevk alır. Otopark ile karşılaşması ise, E 180 testine dayanır.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu