Haberler

Can Tolon Hattrick yaptı!

Can Tolon, Lassa V1 Challenge’da üç kez üst üste birinci olarak hattrick yaptı. Körfez Pisti’nde koşulan son yarışa birincilik iddiası ile gelen Burak Çukurova ve Yağız Avcı’nın önünde finişe gelen Tolon, altın kupaya uzanan isim oldu.

Körfez Pisti sezonun en heyecanlı yarışına ev sahipliği yaptı. Rekabet, kazalar, ve birincilik mücadelesi yarışa damga vurdu. Can Tolon’a alacağı 4 puan üçüncü birinciliğini ilan etmesi için yeterliydi ve İzmir’li pilot temposunu buna göre ayarladı.

Koşulan ilk yarış, Körfez Pisti’nde hızını ispatlayan Ayhancan’ın ilk sıradan start alması ile başladı. Ancak başarılı sonuçları özleyen Göksun Erkek, iyi bir start alarak ilk viraja ilk sırada girmeyi başardı. Genç pilot Ayhancan, yaptığı ataklarla yerini ilerleyen turlarda geri aldı. Göksun Erkek yarışı ikinci, son ana kadar birincilik şansını kovalayan Burak Çukurova ise yarışı üçüncü sırada bitirdi. Yağız Avcı’nın altıncı olduğu yarışta, Can Tolon 7. sırada finiş gördü.

İkinci yarış sıralamalarda ilk 12 sırada yer alan pilotların ters dizilimi ile başladı. Kocaeli’nde ev sahibi olan ekranların sevilen ismi Ümit Erdim ikinci yarışa ilk sırada başladı. İlk yarışın galibi Ayhancan Güven ise 12. sıradan başladığı yarışta rakiplerini geride bırakarak üst sıralara çıksa da rakibi ile yaşadığı temas sonucu yol dışına çıkarak yarışı 10. sırada tamamlayabildi. Can Tolon’un ataklarına karşı defans yapan Erdim yarışı uzun süre lider götürdü. Son turlara yaklaşırken Kadir Akça ile yaşadığı temas sonucu Ümit Erdim yarış dışı kaldı ve Can Tolon yarışın galibi oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Fiyatlar artıyor; Benzin fiyatlarına yeni bir zam geldi

VOLKICAR’ın parlayan yıldızlarından Ali Türkkan bu yarışı ikinci bitirirken Burak Çukurova ile genel klasman mücadelesi veren Yağız Avcı damalı bayrağın altından üçüncü sırada geçti. Göksun Erkek ikinci yarışta ayaklarını gazdan kaldırmayan ve sürekli temas yaşayan pilotların arasından sıyrıldı ve yarışı dördüncü günü ise birinci sırada bitirdi.  Koşulan iki yarış sonunda Göksun Erkek’in ardından genç pilot Ali Türkkan ikinci olurken Can Tolon yarışı üçüncü sırada tamamladı. Yarış sonunda birinci olan pilot 10.000 TL, ikinci olan pilot 4.000 Tl ve üçüncü pilot 2.000 TL kazandı.

Altı yarıştan oluşan Lassa V1 2015 sezonu sonunda altın, gümüş ve bronz VOLKICAR kupalarının sahipleri belli olmuş oldu. Can Tolon 92 puanla sezonu kapatırken, Burak Çukurova 73, Yağız Avcı ise 71 puan ile kupaların sahipleri oldular.

Eşit şartlarda mücadeleyi seven pilotların tercihi olan Lassa V1’de 40 yaş üstü master cup ve 23 yaş altı genç pilotların klasmanı da belli oldu. Master Cup’da Özgür Gür birinci, Burak Ertem ikinci ve Önder Erdem üçüncü oldu. Geleceğin şampiyonları yıldız pilot adaylarından Ayhancan Güven birinci, Toprak Candan ikinci, Ali Türkkan ise üçüncü oldu.

Kaynak: TOSFED

Etiketler

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı