Dikkat ÇekenlerFeaturedHaberler

Petlas’dan Türk Hava Kuvvetleri için yerli F-16 Lastiği!
Petlas’dan Türk Hava Kuvvetleri için yerli F-16 Lastiği!

Eskişehir’deki 401’inci Filo’da yapılan testlerin ardından, lastikler yurtdışındaki testlerden de başarıyla geçti. Yerli F-16 lastikleri, Türk Hava Kuvvetleri ile birlikte Güney Kore tarafından da kullanılacak.

Lastiklerin testlerini, Eskişehir’de konuşlu dünyanın sayılı test filolarından biri olan 401’inci Test Filo Komutanlığı yaptı. Zorlu testlere tabi tutulan lastikler, güçlü karkas yapısı ve aşınma karakteristiğiyle dikkat çekti. Lastikler limitlerin en üst sınırlarda test edildi. Konuyla ilgili bilgi veren PETLAS yetkilileri, “F-16 ana iniş takımı lastiğimizin, zorlu bir geliştirme süreci ve bir o kadar yoğun test sürecinden başarı ile geçmiş olması bizim için hem çok önemli bir başarı hem de Petlas’ ın elde etmiş olduğu üstün lastik teknolojisi ve yeteneklerinin somut bir göstergesi” diye konuştu.

Uzun yıllardır Türk Hava Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan uçak lastiklerini imal eden PETLAS, havacılık konusunda ürün yelpazesini geliştirmek üzere de çalışmalar yapıyor.

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. Bir sosyal medya hesabının aktardığına göre petlas uzun yıllardır üretiyormuş F16 lastiği araştırıp öyle yayınlamak lazım

 2. Bu haberi dün gördüm patlasın f16 lastiği üretmesi yeni değil yeni olan ihraç etmemiz ülkeyi hatırlamıyorum ama alımı yapacak olan başka bir ülke. Petlas ayrıca yıllardır uçak lastiği üreten bir firma. Her ne kadar ülkemizde son zamanlarda binek otomobillerde adı yeni yeni duyulmaya başlamış olsa da ürünleri f/p olarak oldukça kaliteli. Hayırlı olsun darısı nice yerli firmamızın basına.

  Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

 3. tanse.ler demiş ki:

  Bu haberi dün gördüm patlasın f16 lastiği üretmesi yeni değil yeni olan ihraç etmemiz ülkeyi hatırlamıyorum ama alımı yapacak olan başka bir ülke. Petlas ayrıca yıllardır uçak lastiği üreten bir firma. Her ne kadar ülkemizde son zamanlarda binek otomobillerde adı yeni yeni duyulmaya başlamış olsa da ürünleri f/p olarak oldukça kaliteli. Hayırlı olsun darısı nice yerli firmamızın basına.

  Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiHepsini görüntüle…

  ilk ihracat 2012de yapılmış değişen bazı standartlarda kalite artışıymış

 4. Sdn de gördüm ben haberi belki ihraç edilen ülke ile ilk çalışma olabilir. Fakat kalitesi gerçekten güzel. Ben aracımda kışlık modelini kullanıyorum bu kış 3. Donemi olacak ve çok memnunum.

  Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

 5. Uzun yıllardır ben de üretiyor diye biliyordum, bu aralar gündem malum şekilde olduğu için büyük ihtimalle yerli üretilen ve ihraç edilen markaların tanıtımı için yapılıyor haberler. Kötü de olmuyor. Eğer uygun yollu, daha düşük performans beklenen marka lastik alınacaksa en azından petlas alınsın. Şunun yan markası bunun yan markası diye çin malı saçma sapan markalar alınmasın. Petlas gayet güzel f/p lastikler üretiyor.

 6. Petlasın yazlık lastikleri çok sert. Esasında tam taşra yolları için. Ama kışlık snowmaster serisi tam anlamıyla efsanedir. Yıllarca kullandım daha iyisini görmedim. Her arabamda fazlasıyla memnun ettiler beni.

  1. Lastik konusunun aslında iyice irdelenmesi lazım testler var evet eskiden hatırlıyorum otopark cinturato sportcontact derken baya bilgilendirirdi. Petlas Conti Michelin Goodyear vs alınsa arka arkaya dinamikleri konfor vs test edilse efsane olurdu.

 7. haberin ısıtılıp servis edilmesinin nedeni siyasi. malum şu an ekonomik kriz var ve sesler yükselmeye başladı.üretim yapılmayıp tarımın bitirildiği gelen sıcak paranın betona gömüldüğü ve bunun sonucunda abd’nin dolarlarını çekmesi nedeniyle krizin yaşandığı iddia ediliyor.
  hükümette elinde olan medya gücünü kullanarak ”bakın biz de birşeyler yaptık üretim yaptık” demek için YAKLAŞIK 20 YILDIR üretim yapan petlas’ı sanki şimdi üretime başlamış gibi servis ediyor.
  bu sadece bir tanesi. araştırsanız onlarca böyle haber bulursunuz.

  alın size 2001 tarihli haber.

  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/petlas-fantom-ve-f-16-lastigi-uretecek-14440

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu