Haberler

W Motors’un yeni yarışçısı: Fenyr Supersport

Dubaili otomobil üreticisi W Motors, Fenyr Supersport modeliyle 2015 Dubai Motor Show’un parlayan yıldızı olacak.

Hızlı ve Öfkeli 7 filminde gördüğümüz Lykan Hypersport modelinin halefi olacağı belirtilen Fenyr Supersport, 400 km/sa hızın üzerine çıkabilecek. Karbon fiber karoseri ve aerodinamik özellikleriyle birlikte Bugatti Veyron’u geçebilecek bir otomobil ortaya çıkardıklarını belirten W Motors, Fenyr Supersport’un 0-100 km/sa değerini açıklamazken modelin bu hıza 2.7 sn’nin altında çıkabileceği ifade ediliyor.

Çok hafif yapısıyla birlikte Alman firması Ruf’dan alınan 4.0 lt’lik altı silindirli çift turbolu bir motorla donatılacağı belirtilen Fenyr Supersport’un en az 900 BG güç ve 1200 Nm tork değerine sahip olması bekleniyor.

W Motors, 25 adetle sınırlı olacağını belirttiği Fenyr Supersport ile alakalı fiyat bilgisi paylaşmazken, Lykan Hypersport’un 3.4 milyon $’lık etiketinin üstünde bir bedel talep edeceğine ise kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Bir destek daha; Tofaş, tıbbi malzeme üretimine başladı
Etiketler

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı