Haberler

Motul Türkiye’yi gezmeye devam ediyorYüksek teknoloji motor yağları üreticisi Motul, Şubat 2015’de başladığı Türkiye turuna tam gaz devam ediyor. Antalya’da başlayan ve 122 günde 1200’den fazla noktanın ziyaret edildiği roadshow, profesyoneller ve iş yeri sahiplerinden ilgi görüyor.

Motul’un roadshow aracı ile Antalya’da başlayan ve Şubat ayından bu yana Mersin, Adana, İzmir, Denizli, Manisa, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Tekirdağ, Kütahya ve Ankara şehirlerinin ziyaret edildiği organizasyon önümüzdeki günlerde Karadeniz bölgesi ile devam edecek.

Yapılan ziyaretlerde otomobil motor yağları ile şanzıman yağlarının haricinde hidrolik sıvılar gibi diğer ürün grupları hakkında da bilgilendirmelerde bulunuluyor. Sanayi sitelerinde ziyaret edilen sektörün profesyonellerine dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Motul’un Türkiye’deki varlığı ve sipariş kanalları ile ilgili açıklamalar yapılıyor.

Roadshow ile ilgili Motul facebook sayfasında görseller ve video yer alıyor.

MOTUL HAKKINDA

Motul, yüksek teknoloji motor yağlarının (iki tekerli araçlar, otomobiller ve diğer taşıtlar) ve MotulTech faaliyetleri ile endüstri yağlarının formülasyonu, üretimi ve dağıtımı konularında uzmanlaşmış birinci sınıf bir Fransız şirketidir.

Motul ayrıca sentetik yağ uzmanı olarak bilinmektedir. Daha 1971 yılında, Motul otomotiv motorları için %100 sentetik yağ olan 300V yağının formülasyonuna öncülük eden ilk yağ üreticisiydi. Bu yağ Esterler teknolojisini kullanıyordu ve havacılık endüstrisinden geliştirilmişti.

Yıllar boyunca Motul pek çok yarış ekibi ve imalatçının resmi tedarikçisi olarak deneyim kazandı ve hala da motor sporlarındaki teknolojik gelişmenin daha da ileriye taşınması için onlara katkıda bulunmaktadır.

Motul bu ekipleri, 24 Saatlik Le Mans (arabalar ve motosikletler), FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası, Süper GT, Drift, Pikes Peak, Japon Süper Formula Şampiyonası, Blancpain Dayanıklılık Serisi, Dakar, Tour Auto, Le Mans Klasik, MotoGP, Dünya Süper Motosiklet Şampiyonası, Dünya MX, FIM Dayanıklılık Dünya Şampiyonası, IOM TT, MOTUL FIM Ice Speedway Gladiators Dünya Şampiyonası, Roof of Afrika ve daha pek çok uluslararası yarışmada desteklemektedir.

İzzet Can Bekar

Küçükken babamın Tipo'suna binip onu kullandığımı hayal ederdim, zihnimde uzun yolculuklara çıkar babam gibi vites değiştirirdim. O yıllarda gelişen bu tutku, hayatıma şekil veriyor. Bu arada İTÜ'de Makina Mühendisliği okuyorum ve gerçek bir motor sporları tutkunuyum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu