FeaturedHaberler

Skoda Türkiye çip krizine dikkat çeken açıklamalarda bulundu
Tüm dünyada otomobil üreticilerini etkileyen çip krizi hakkında Skoda Türkiye’den de yeni açıklamalar geldi.

Yarı iletken sıkıntısı yüzünden otomobil üreticileri fabrikalarında sıkıntı yaşamaya devam ediyor. Hatırlarsanız çoğu otomotiv devi geçici süre ile fabrikalarını kapatmıştı. Kamuoyunda “çip krizi” olarak adlandırılan sorun henüz çözülmüş değil.  Skoda Türkiye’den de konu hakkında yeni açıklamalar yapıldı.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Zafer Başar, “Salgın nedeniyle bir ay sonrasını görebildiğiniz bir pazar koşulu yok. Ne rakipleriniz açısından ne de kendiniz açısından… Dolayısıyla pazar, bizi bir yere doğru götürüyor. Bu yarı iletken meselesi her markada olduğu gibi bizi de çok derinden etkiliyor. Salgınla beraber tabii ki sipariş rotaları biraz şaştı. Bütün üreticiler buna kendini adapte etmeye çalışıyorlar.

Biz 40 bin satışın üzerinde bir hedefle başladık yola. Şimdi yılı 30 binin bir miktar üzerinde bir satışla kapatacağımızı varsayıyoruz. Ama gerçekten rakamların ne olacağına ilişkin net bir bilgimiz yok. Bunu hafta hafta takip ediyoruz. Dolayısıyla özellikle çok talep edilen bazı ürünlere ilişkin 1-2 aylık bekleme süremiz var maalesef.”

Başar çip sorunu hakkında ise “Bunlar basit eksiklikler nedeniyle tamamlanmayı bekliyorlar. Dolayısıyla biz de bütün rakiplerimiz gibi satış ve pazarlama planlarımızı bu bilinmezliğin içinde yapıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu