Haberler

Volkswagen’den yeni haber var!
İngiltere Ekim ayı Volkwagen satışlarını açıkladı. Geçen yılın aynı ayına oranla satış rakamlarında %10 luk bir düşüş olduğu belirlendi. 2014 Ekim ayı satış miktarı 15,495 otomobil iken geçtiğimiz ay 13,970 olduğu söylendi. Fakat 2014 yılının ilk 10 ayına göre içinde bulunduğumuz yılın ilk 10 ayında %7 lik daha fazla bir satış oranı söz konusu.

VW’den daha önce EU5 motor tipinde uygunsuz emisyon yazılımı olabileceği konusunda şahibeli açıklamalar da geldi ve İngiltere VW grubuna ait (Audi, Skoda ve Seat) markalı araçların dizel motorlarının geri çekileceğini açıkladı. Bu İngiltere genelindeki toplam araçların %3 ünü kapsayan bir miktar ediyor. Bunun sonucunda ise toplatılan araçlara gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra yeni ve temiz motorlu araçların tekrar piyasaya sürülebileceği söylendi.

Ve VW USA’de kurulacak yeni bir ekiple yaklaşık yılda 3 milyar € harcayarak sağlıklı motor araştırmalarına başlanacağı haberleri söyleniyor.

VW İngiltere patronu Paul Willis milletvekillerinin önünde dizel motorlu piyasada bulunan araçlarının fiziksel motor modifikasyonun gerekli olduğunu da kabul etmişti. Çoğunlukla 1.6 TDI ve 2008 yılından bu yana gelen araçlarda bu problemin olduğunu da belirtmiş ve sadece basit bir yazılım güncellemesi olmadığı da söylenmiştir. Ayrıca alınan bir kararla VW yeni bir denetim kurulu başkanı atadı bu isim eski maliye şefi Hans Dieter Poetsch, 7 Ekim günü acil bir kararla göreve başladı.

Peki şimdi ne olacak, açıkcası VW grubunu sancılı günlerin beklediği aşikar. Büyük maddi kayıplar vererek bu durumun toparlanacağı izlenimleri veriliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu