FeaturedHaberler

Türkiye’de ilk kez kripto para ile otomobil satışı yapılacak11 binden fazla üst segment otomobili sahipleriyle buluşturan Royal Motors, bugünden itibaren Türkiye’de kripto para ile ödeme kabul eden ilk otomotiv firması olacaklarını açıkladı.

Ödeme seçeneği olarak kripto para birimini destekleyen Royal Motors, Türkiye’de bir ilke imza attı. Bitci Teknoloji bünyesindeki Türk mühendis ve yazılımcılar tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk yerli blockchain platformu Bitci Chain’in ana coin’i olan Bitcicoin ile ödeme imkanı sağlanacak.

Türkiye’nin İlk Yerli Coini

2018 yılında bir blockchain araştırma ve geliştirme firması olarak Bodrum’da kurulan Bitci Teknoloji, kripto para alım satım platformu olan Bitci.com ile başladığı başarı hikayesini, Türkiye’nin ilk yerli blockchain platformu olan Bitci Chain ile sürdürüyor.

Üzerinde akıllı sözleşmeler çalıştırılabilen ve farklı token projeleri geliştirilebilen Bitci Chain ile şirketleri blockchain dünyasının ayrıcalıklarıyla tanıştıran Bitci Teknoloji, özellikle spor endüstrisinin hizmetine sunduğu katma değerli projelerle son dönemde adından söz ettiriyor.

Bugüne kadar Türkiye’de önemli spor kulüpleriyle anlaşmalar gerçekleştiren ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun resmi sponsorları arasında yer alan Bitci Teknoloji, yurt dışında ise Glasgow Rangers ve Real Betis’in ardından geçtiğimiz haftalarda dünyaca ünlü Formula 1 takımı McLaren Racing ile blockchain teknolojileri geliştirilmesi ve bir taraftar token projesi için anlaşmaya varmıştı.

Bitci Chain ağının ana coin’i ve Türkiye’nin ilk yerli coin’i olan Bitcicoin, Bitci.com alım satım platformu üzerinden işlem görmeye devam ediyor.

Türkiye’de Bir İlk

Royal Motors Başkan Yardımıcısı A. Hilal Aysal bu ilk için; “Teknoloji her sektörde olduğu gibi, otomotiv sektöründe de büyük önem taşıyor, Çağımızın yeni nesil para birimi olan kripto paralara en hızlı şekilde entegre olmalıydık ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdik. Bitci Teknoloji ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sayesinde, teknolojinin gücünü arkamıza alarak Türkiye’nin ilk yerli kripto para birimi olan Bitcicoin ile ödeme almaya karar verdik. Türkiye’de bir ilk olacak olan bu yeniliği gerçekleştirdiğimiz için çok mutlu ve heyecanlıyız”açıklamasında bulundu.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu