Haberler

McLaren 570S GT ilk defa yakalandı
Ekteki casus fotoğraflardan da görebildiğiniz gibi McLaren 570S GT’nin 2016 yılında görücüye çıkması mümkün gözüküyor.

Fotoğraflarda ciddi anlamda büyümüş arka camlar ve daha uzun tavan dikkat çekiyor. Bu düzenlemeler ile 2+2 şeklinde sıralanmış koltuklar daha ferah bir iç mekana olanak sağlıyor. Ayrıca 3. fren lambası ise yeniden şekillenen arka pencerenin altında konumlandırılmış ve bu sayede daha yüksek bir oturma kapasitesi oluşturulmuş. McLaren üçgen yan camda birkaç değişiklik yapıp, birazcık büyülterek aracın içeriye daha çok ışık almasını hedeflemiş olabilir.

Tavanın daha yüksek olmasına rağmen, baş yüksekliği sınırda. Bu durum arkadaki koltukların çocuklar için daha uygun olduğunu gösteriyor ki böylesine spor bir arabadan daha fazlasını beklemek hayal olurdu. İki koltuk kazanmış olması, yeni 570S’nin “GT” ekine layık, daha kaslı bir gövdeye de sahip olmasına fayda sağlıyor. Dahası da iç mekan uzun yolculuklar sırasında büyük rahatlık sağlayacak, lüks randevularda sportiflik isteyenler için güzel bir seçenek olacaktır.

Bizlerin daha çok ilgisini çekecek güç bölümüne gelecek olursak, araçta standart modelden alınmış 3.8 litrelik, çift-turbolu ve 8 silindirli motor yer alıyor. Bu motor 570 beygir (419 kW) güç ve 600 Nm (443 lb-ft) tork üretiyor. Araç 100 km/h hıza ulaşmak için 3.2 saniyeye ihtiyaç duyuyor, maksimum hız değeri ise 328 km/h olarak belirtilmiş. GT versiyonunun biraz kilo aldığını göz önünde bulundurursak araç birazcık yavaş kalabilir.

Son bir söyleme göre ise McLaren, 570S GT modelini önümüzdeki yıl içerisinde tanıtacak ve ardından 2017 yılında 570S Spider modeli onu takip edecek.

Etiketler

Tarık Erbaş

Arabalara olan tutkum, pantolonlarımın dizleri yırtılana kadar, halı motiflerinde model arabalarımı sürmem ile başladı ve aynı tutku ile devam ediyor. 1998 doğumluyum, Vefa Lisesi'nde okuyorum. Otopark ailesinin bir parçası olmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı