Haberler

M2 Coupe 2020’de bitiyor!
Geçtiğimiz aylarda tanıtımı gerçekleşen BMW M2 Coupe, Alman medyasında yer alan bildiriye göre 2020’de aramızdan ayrılacak.

Bmwarchiv.de isimli saygın bir kaynaktan alınan bu habere göre, aşamalı olarak M2 Coupe üretimine son verecek olan marka, bu sayede 5 kapılı 1 serisi, 2 serisi Coupe/Cabrio, 2 serisi Aktif Tourer, İ3 ve İ8’in üretimini sırayla Leipzig fabrikasına kaydırabilecek.

1 serisi M Coupe’nin de sınırlı sayıda üretilmesiyle benzer bir durumu yaşayan M2 Coupe, BMW kaynaklarından alınan bilgiye göre 2020’ye kadar toplamda 11.000 adet üretilecek. Bu sayı modelin yaşam süresine bölündüğünde ise yılda sadece 2.200 tane aracın üretileceği gözler önüne seriliyor.

M2 Coupe’nin ardından bir Cabrio versiyonu gelir mi bilinmiyor, ancak M2’de yapılan her adımın M4 ve M6 için birer fikir oluşturacağı kesin.

Ek olarak M235i’nin yaşamı hakkında da soru işaretleri var. Üretiminin devamına kesin gözüyle bakılan modele ise Cabrio versiyonun gelip gelmeyeceği yine bir merak konusu. Şuan Coupe formunda ve tavanı tamamen metal olarak kullanıcılarına sunulan modelin, Cabrio versiyonu hayata geçerse, Coupe’den hızlı olacağı aşikar (ağırlık tasarrufu sağolsun).

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu