Haberler

Yaya algılama sistemi

Otomobillerin olmazsa olmazı güvenlik…

Bir çok alıcı, araba alırken önce görünüşüne daha sonra güvenlik, donanım vb. özellikleri değerlendiriyor. Bazı otomobiller markaları güvenlik konusunda kendini kanıtlamış olsa da günden güne güvenlik önlemleri gelişiyor. Artık üst seviye güvenlik önlemlerinden olan aktif şehir içi güvenlik, yaya algılama sistemi, kör nökta uyarı vb. sistemler, orta segment otomobillerde dahi opsiyon olarak sunulabiliyor.

Bunların içinden ilgimi çeken yaya algılama sistemi oldu. Yaya algılama, sizi maddi hasardan çok daha önemli ölümle veya yaralanmayla sonuçlanabilecek kazalardan hem sizi hem de yayayı koruyor.

Euro NCAP sağolsun bazı otomobiller arasında bu güvenlik sisteminin karşılaştırmasını yapmış. Testte otomobiller 40-60 km/s hızlarla giderken maket önüne çıkıyor. Amaç yayaya olabildiğince az hasar vermek.

Konuklarımız: VW Passat, Volvo V40, Ford Focus, Mercedes E Serisi

İyi seyirler…

 

Etiketler

Mehmet Önge

Gençliğinin baharında, Pamukkale Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği bölümünde okumaya çalışan bir kardeşinizim ben de. Çok değil yaklaşık 10 sene önce babamın aldığı 2000 Megane'la başladı araba tutkum. 2 yıl önce Youtube'da şans eseri And abinin videosuyla ailenin sanal üyesi oldum. Ailesinin gerçek üyesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı