Haberler

Audi, Q6 H-Tron ile Detroit’e Gelebilir
İddialara göre Audi, hybrid konseptini gelecek ay Detroit’te tanıtacak ve Autocar’dan gelen bilgilere göre de bu konsept Q6 H-Tron adını taşıyacak.a158925-large-1

Görüldüğü gibi Q6 H-Tron, geçen yıl Frankfurt Auto Show’da tanıtılan E-Tron Quattro Concept ile aynı görünüme sahip. Her ikisi de MLB altyapısını kullanıyor. Dışarıdan bir fark yok gibi görünse de kaputun altında işler farklı. Bilindiği üzere Audi E-Tron Quattro Concept elektrikli bir araç ancak Q6 H-Tron, hibrit teknolojisine sahip olacak.

Tabii ki bunlar birer iddia. Audi Q6 H-Tron konseptini resmi olarak açıklamasa da şirket sözcüsünün internet üzerinden; ”Konsept, yeni sürüş teknolojisiyle gelecek ay Detroit Auto Show’da tanıtılacak.” şeklindeki açıklaması bu iddiaları doğrular niteliğinde.

Neler olup biteceğini gelecek ay Detroit Auto Show’da hep birlikte göreceğiz.

Emrullah TEKGÖZ

1994'te doğdum. Atılım Üniversitesi İşletme (İngilizce) okumaktayım. Otomobil tutkum hayatımda her zaman büyük yeri olan AE101'in efsanevi mekanik tınısıyla başladı, E46 320i ve E39 540i ile bu tutku yerini aşka bıraktı. Bu aşk atmosferik Avensis 3 FL ile devam etmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu