Haberler

Ghost Red Diamond, bir diğer eşsiz Rolls Royce
Rolls Royce, Suudi Arabistan’dan bir müşterisinin özel siparişi ile Ghost modelinin Red Diamond versiyonunu hazırladı.

Araçları için sunduğu özelleştirme seçenekleri gökyüzünün sınırları kadar fazla olan Rolls Royce, bu aracında yaptıklarıyla lüks sınıftaki çıtayı daha da yükseltmiş. Aracın gövdesinde kadife kırmızı renk kullanılırken, kaput ve ön ızgarada fırçalanmış alüminyum kullanılmış. Dış görünümdeki bu farklılıklar, ortası gövde renginde parlak alaşım jantlarla devam ediyor.

Dış görünümdeki özelleştirmeler, iç mekanda da devam ediyor. Kapıyı açtığınızda, eşikte “One of One” yazılı şık bir plaka sizi karşılıyor. Taba rengi deri koltuklar, gövde rengi minderler ve dikişler, aracın içinde çift ton havasını sağlamış. İç mekandaki bu lüksü sağlayan en önemli şeyse, Paldao ağacından yapılmış olan torpido ve aracın çeşitli yerlerinde bulunan 41 adet özel elmas olmuş.

Diğer özel Rolls Royce versiyonlarında olduğu gibi bunda da aracın dışında ve içinde özelleştirmeye gidilirken araçta herhangi bir mekanik geliştirme bulunmuyor. Diğer Ghost modellerinden tanıdık olan 6.6 litrelik biturbo V12 motor kullanılmış. Bu motor 563 HP gücünde ve maksimum ürettiği 780 Nm’lik torku 8 ileri otomatik şanzımanla arka tekerleklerine iletiyor. 0-100’ünü 5 saniyenin altında tamamlayan bu aracın maksimum hızı ise 250 km ile sınırlandırılmış.

Gürkan Baştürk

1994 Bursa doğumluyum. Ege Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği okumaktayım. Çok küçük yaşlardan beri araba tutkunuyum. Araba kullanmaya 17 yaşımda 1988 model bir Şahinde başladım, 1998 model bir Ford Fiesta ile devam etmekteyim.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu