Haberler

Klasik araba cenneti
Bir ülke düşünün, evinden dışarı adımını atıyorsun ve karşına yarım yüzyıllık Mercedes’ler, Jaguar’lar ve niceleri çıkıyor. Hem de araçları sadece görmekle yetindiğimiz o müzelerdeki gibi değil, gündelik hayatın bir parçası olarak. Evet doğru tahmin ettiniz, orası Küba.

Piotr Degler isimli otomobil fotoğrafçısı, Küba’nın 4 tekerlekli kültürünü tüm dünyaya aktarmak için 2014’te yaptığı gezide çektiği ve özel olarak seçtiği 200 fotoğrafı bir kitapta toplamak istiyor. Bunun için de Kickstarter.com üzerinden bir yardım kampanyası başlattı.

Degler’in, Autoblog sitesine verdiği röportajda; “Bu kitap sadece bizim gibi otomobil tutkunları için değil; fotoğrafları, Küba’yı ve geçmişi seven herkes için.” dedi. Koleksiyon, çok nadir bulunan Hispano Suiza’dan, hurda Mercedes 300SL’e, gündelik hayatta kullanılan araçlara kadar birçok çeşit araç içeriyor.

Degler, 15 Ocak’a kadar sürecek kampanyasında 30 bin Euro toplayarak kitabını kendi bastırmak istiyor. Destek olmak için 25 Euro’ya kartpostal alabilir veya 50 Euro vererek imzalı bir ilk baskı kitabı alabilirsiniz.

Bu olağanüstü fotoğrafların bir kısmını aşağıda bulabilirsiniz. Kickstarter kampanyasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

 

Ulaş Uluçay

19 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği öğrencisiyim. Babam sağ olsun kendimi bildim bileli Ford tutkunuyum. Otoparkla tanışmam da babamın arabasını perte çıkardıktan sonra oldu. :)

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Oraya gittiğimde sanki 50’leri yaşayacakmışım hissini verdi. Müthiş gerçekten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu