Haberler

Alfa Romeo 4C ve 4C Spider yeni güncellemeleriyle yollarda
Alfa Romeo, ABD’de yaptığı açıklamada 2016 4C ve 4C Spider için ufak güncellemeler olduğunu duyurdu.

İki model de yeni bir egsoz sistemine sahip. Ayrıca 4C Spider’da karbonfiber şasi ve ön cam eklemeleri de mevcut.

Alfa Romeo karbonfiber detaylara oldukça önem vermiş. Her iki aracın da gösterge panelleri ve çerçevelerinde kullanılan bu sistem, “Karbon Elyaf Trim Paketi” adı altında müşterilere opsiyon olarak sunulmuş. Koltuk renk seçeneklerinde de değişikliğe giden Alfa Romeo, tütün ve siyah renkte iki farklı seçenek sunmuş.

Multimedya sisteminde de güncellemeler yapılmış. Bluetooth, USB, iPod ve CD çalar ile yeni bir ses sistemi de eklenmiş.

İki modelde de 1.75 litrelik turbo beslemeli ve dört silindirli motor kullanılmış. 237 beygir gücüne sahip olan motor 258 Nm tork üretebiliyor.

Hızı 257 km/h olarak sabitlenen motorun 0-100 değeri 4.1 saniye. Bu değerleri yakalamak içinse çift kavramalı şanzıman kullanılmış.

2016 Alfa Romeo 4C ve 4C Spider ABD’de satışa sunulmuş durumda. 4C’nin fiyatı 55,900 $ dan başlıyor. 4C Coupe ise 65,900 $’dan başlıyor.

Abdullah YEŞİL

18 yaşındayım. Çanakkaleliyim, Tekirdağ'da yaşıyorum. Beykent Üniversitesi'nde İlk ve Acil Yardım bölümü öğrencisiyim. Bu aralar OTOPARK'a nihayet benim de katkım olduğu için mutluyum.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. tam bir sanat eseri tam bir tasarım harikası mükemmel bir mühendislik keşke numunelik değilde çok sayıda görsek ülkemizde …

    1. Çirkinlik değilde farklı bir hava katıyor sanki. Alfa’nın yaptığı bu zaten. Sevilmesinin sebeplerinden biri bu bence

      1. haklı olabilirsiniz fakat son neslindeki ön yüzü eskiden daha güzeldi. 156 159 da farklı tasarım ama onlar çok klas duruyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu