Haberler

Nissan, Titan Warrior Konsepti’ni gözler önüne serdi
Nissan’ın 2016 Titan Warrior konseptiyle dünya galasında yer aldığı Detroit Auto Show’dan sıcak görüntüler ulaştı.

Dünyanın sonunu konu alan filmlerden kopmuş olan bu makine, sizin hayatta kalma ihtimalinizi arttırmak için elinden geleni yapmaya hazır gözüküyor. Bu bahsettiğim makine ise 2016 Titan XD üzerine kurulu olan, hipotetik extreme pick-up ve “Modern Armors” dış görünüşüne sahip Nissan’ın Titan Warrior konsepti.

Her tarafından 7,6 santimlik genişletilme ile ciddi derecede daha geniş bir vücut yapısına sahip olan araç, ayrıca işlenmiş alüminyum yüzeyi olan büyük 37’inç off-road tekerlekleri sığdırmak için yaklaşık 3’inç yükseltilmiş.

Magna’ turuncu ve mat siyah köşe detayları içeren konsept Titan XD, bakır-çinko-kalay alaşımı olan ‘Thunder’ boyasıyla boyanmış. Daha tehditkar bir görünüş sağlayan LED farlar, Titan’ın yapımında görmemizi memnun edecek, kuyruk lambasında bulunan aynı light-emitting (ışık yayma) diyotlarıyla beraber Warrior’u simgeleyen dörtlü egzoz uçları ve kapı eşiği koruyucuları, dayanıklı görünüşü arttırmak için ön ve arka alüminyum karter koruması ile bütünleştirilmiş.

Yıkılmazlığını göstermek için projelendirilen iç kabin, diğer Titan modellerinden olabildiğince farklı tutmak için tasarımcılar tarafından; karbon fiber, deri ve cilalı krom yardımıyla geniş çeşitler bulunduran parçalar kullanmış.

310 beygirlik güç ve 555 pound-feet tork, TurboDiesel 5.0 litre V8 Cummins motordan üretiliyor ve bu motora heavy-duty 6 ileri otomatik şanzıman eşlik ediyor.

Nissan Titan Warrior Consept ne kadar heyecan verici gözükse de; Nissan, daha extream bir Titan XD ile gün yüzüne çıkmak adına şu zamana kadar tek kelime etmedi.

 

 

Haktan Karatepe

Otomobiller, hayatımda ilgiyle uğraşırken büyük zevk aldığım şeylerin en başında geliyor. Sürekli bir şeyler öğrenmeye çalışıp, kendimi geliştirmek adına uğraşıyorum. Bu öğrenme sürecinde Otopark.com ile beraber yürüyorum. E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisiyim.

İlgili Makaleler

4 Yorum

    1. Aynen, daha ziyade Ford fabrikasından fırlamış gibi. O filmden ilk fırlayan araç F150 imiş demek ki 😛 🙂 Bu Japonlar ve Koreliler ciddi mal. Kendileri bir tasarım yapamıyorlar, paso başarılı çizgileri kopya etmeye çalışıyorlar, yaparlarsa da ilk makyajda içine edip bozuyorlar. Bkz. Honda Civic HB güncel kasa ve berbat malzemeler, berbat tasarımlar, aptal detaylar. İlk hali bile halen daha fütüristik duruyor.

  1. Her conceptte ağzımızın suyunu akıtıp sonra önümüze yine aynı pilavı koyuyorlar -.- hayaller hayatlar diyoruz sonra.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu