Haberler

Sarı kızın nazı, Ford’un ara gazı
Kamyonetlerin motorlarının verimli olmadığı herkes tarafından biliniyor. Fakat Ford bu algıyı değiştirecek büyük atılımlar yaptı. Standart donanım olarak sunulacak olan start/stop sistemi EcoBoost motorlara sahip  F – 150  serisinde 2017 yılında baş gösterecek.

Açıklamalara göre Raptor, 2.7 ve 3.5 litrelik iki adet EcoBoost motor seçeneğiyle gelecek. Start/stop özelliği ise kamyonet durduğu an otomatik olarak devreye girip motoru durduracak. Kamyonet 4 çeker modunda olsa bile bu özellik devreye girecek ve motora hiç bir zarar vermeden güvenli şekilde çalışacak.

Ford, yakıtta ekonomi yapmanın, insanların sürüş tarzlarına bağlı olduğunu söylüyor. Ayrıca şirket, start/stop sisteminin CO2 salınımını azaltacağına da değiniyor.

EcoBoost motor populasyonu gittikçe artıyor ve Ford, kamyonet serilerinin %60’ına start/stop sistemini standart donanım olarak verecek. F – 150 serileri Ford şirketinin, start/stop sistemini standart donanım olarak sunduğu, en büyük popülasyona sahip modeli olacak gibi gözüküyor.

semih tasbas

Odtü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde okuyorum. Arabalara merakım ilkokulda arabaları beyaz kağıda çizerek başladı ve bu günlere kadar geldi.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Amerika’da bu motorlara ekonomik diye bakıyorlar bizim ülkemizde olsa fazla yakar diye kullanamayız. Bu arabanın 6 litre civarında dizel motoru da olacak mı acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu