Haberler

C-Serisi Cabriolet & C43 AMG
Mart ayında gerçekleşecek 2016 Cenevre Motor Show’a çok kısa bir süre kalmışken, fuarda boy gösterecek otomobiller de resmiyet kazanmaya başladı.

C-Serisi Cabriolet ve C43 AMG modellerinin Dünya prömiyerlerini Cenevre’de yapacağını duyuran Mercedes, bu modelleri büyük bir şölenle tanıtarak bir anlamda, C-Serisi’nin yeni üyelerine de “merhaba” diyecek.

Metal tavanlı bir cabrio yerine tercihini kumaş tenteden yana kullanan Mercedes, bu sayede üstü kapandığında daha güzel görünen bir cabrio karoser ortaya çıkarırken hem maliyetten hem de ağırlıktan tasarruf edilmesini sağlamış. Farklı renklerde alınabilecek tavan ile birlikte “moda ikonu”na bürünecek olan C-Serisi Cabriolet, ön cama entegre edilmiş hava deflektörü ve arka koltukların arkasına yerleştirilen elektrikli rüzgar perdesiyle iç mekandaki Mercedes sessizliğini devam ettirecek.

241 BG’den 469 BG’e uzanan hem benzinli hem de dizel motor seçenekleriyle çok geniş bir motor yelpazesine sahip olacağı açıklanan C-Serisi Cabriolet ve C43 AMG modellerinin en üst basamağında ise Mercedes-AMG C63 Cabriolet yer alacak.

İsviçre’de tanıtacağı, C450 AMG Sport’un yerini alan C43 AMG Coupe’yle birlikte AMG Sport ismini tedavülden kaldıracak olan Mercedes, bu modelde kullandığı 3.0 lt’lik V6 çift turbo motoruna çok güveniyor. 362 BG güç ve 517 NM tork değerine sahip bu motorla birlikte 0-100 km/sa hızlanmasını 5 sn’den daha kısa sürede tamamlayacağı tahmin edilen C43 AMG Coupe’nin detaylı teknik verileri ise kısa bir süre sonra paylaşılacak.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu