Haberler

Total’den genç girişimcilere ve yenilikçi projelere büyük destek
Gençlerin inovatif fikirler üretmesini, teknoloji ve yenilikçiliğe dayalı girişimciliği destekleyen Total Oil Türkiye, bu kapsamda Boğaziçi Üniversitesi “İşteBU” Öğrenci Proje Yarışması”nda güvenli sürüş konusunda sürücüyü uyaran “Viscar” projesine ödül verdi.

Gençlerin inovatif fikirler üretmesini, teknoloji ve yenilikçiliğe dayalı girişimciliği destekleyen Total Oil Türkiye, bu kapsamda Boğaziçi Üniversitesi “İşteBU” Öğrenci Proje Yarışması”nda güvenli sürüş konusunda sürücüyü uyaran “Viscar” projesine ödül verdi.

Total Oil Türkiye, inovasyona verdiği öneme paralel olarak genç girişimcileri ve inovatif projeleri destekliyor. Her yıl ortaokullar ve üniversitelerle kapsamlı işbirliği faaliyetleri yürüten TOTAL Oil Türkiye, öğrencileri yeni fikirler üretmeye teşvik etmeyi, teknoloji ve yenilikçiliğe dayalı girişimciliği desteklemeyi amaçlıyor.

Total Oil Türkiye, Boğaziçi Üniversitesi tarafından 2008 yılından beri düzenlenen ve üniversite öğrencilerini yeni fikirler üretmeye, fikirlerini hayata geçirmeye teşvik eden “İşteBU” Öğrenci Proje Yarışması Ödülleri’nde bu yıl da alt ödül kategorilerinden birini üstlendi. “İşteBU” Öğrenci Proje Yarışması’nın Total Oil ödülüne kamera tabanlı sürücü destek sistemi olan“Viscar” projesi layık görüldü.

Taşınabilir ve düşük maliyetli bir ürün olan Viscar, kamerası ile yol şerit takibi yapabiliyor ve önden çarpışma olasılıklarında sürücüye erken uyarı sistemiyle tehlikeyi haber veriyor. Viscar aynı zamanda, trafik uyarı ve işaretlerini de tespit ederek sürücüyü uyarıyor, böylece güvenli sürüşe destek oluyor.

İnovasyon Programı’ndan sorumlu Total Oil Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Elif Birkan, kurumun sosyal sorumluluk bilinciyle gençlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak, girişimcilik ruhlarını ortaya koyabilecekleri projeleri desteklemeyi görev bildiklerini söyledi. Birkan, “Bu çerçevede yürüttüğümüz birçok proje ile ortaokul ve üniversitelerle yakın işbirliği içindeyiz. Gençlere bu alanda yol açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

2014-2015 öğretim yılında 10 ortaokulda Fen & Teknoloji sınıfları kuran Total Oil Türkiye, geçtiğimiz yıl Galatasaray Üniversitesi’nin düzenlediği “İnovasyonun 24 Saati” Yarışması’na ve Boğaziçi Üniversitesi’nin “İşteBU” Öğrenci Proje Yarışması’na destek verdi.

Furkan ALPERGİN

1988 doğumluyum. Uluslararası Ticaret mezunuyum. Kendimi bildim bileli otomobille yatıp kalkan, otomobillerden kopamayan biriyim. Otomobilin, bir ihtiyaçtan ziyade daha çok bir tutku ve bir yaşam tarzı olduğuna inanırım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu