Haberler

Yiğit Timur Ortadoğu’da
Otomobil sporlarında Türkiye’nin uluslararası gururu TOK SPORT WRT Takımı, Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nda Yiğit Timur ile zirveyi hedefliyor.
Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nın (MERC) ilk ayağı olarak 4-6 Şubat tarihlerinde organize edilecek Uluslararası Katar Rallisi’nde TOK SPORT WRT, genç ve başarılı pilot Yiğit Timur ile yer alacak. Zorlu hava ve yol koşulları ile en prestijli ralliler arasında yer alan Katar Rallisi’nde pilotlar, 241 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 535 km kat edecekler.

Dünya Ralli Şampiyonası ve Dakar Rallisi gibi en üst seviye yarışlarda aldığı başarılarla tanınan Nasser Al Attiyah ve pek çok ünlü pilotun katıldığı yarışta start alacak tek Türk takımı TOK SPORT WRT, 2010 yılından beri bu şampiyonada yer alıyor. Uluslararası arenada Türk ve yabancı bir çok pilot ile başarılar elde eden TOK SPORT WRT, bu sezon genç pilot Yiğit Timur ile Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nda Grup N klasmanında zirveyi hedefliyor.

Dünya Rallikros Şampiyonası RX Lites kategorisinde yarışan ilk Türk pilot olan Yiğit Timur, henüz ilk senesinde sezonu dördüncü sırada tamamlayarak büyük bir başarı elde etmişti. Şampiyonanın Finlandiya ayağında ikinci olarak Türk otomobil sporları tarihinde bir Dünya Şampiyonasında podyum başarısı elde eden “ilk ve tek Türk” pilot olarak göğsümüzü kabartan genç pilot, TOK SPORT WRT desteğinde Mitsubishi Lancer EVO X otomobili ile yarışacak.

Kaynak: tracingmedia.com

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu