Haberler

Panamera S Hibrit yakalandı
2017 Porsche Panamera S E-Hybrid’in bir prototipi, gece vakti kameralara yakalandı. DrGumoLunatic adlı Stuttgartlı Youtube kullanıcısı tarafından hafif kamuflajlı bir şekilde görüntülenen araç, tasarım anlamında evrimsel değil devrimsel dokunuşlara sahip. Modelin arka tasarımının, hantal görünümü eleştirilen selefinden daha şık olacağı görülüyor.

Casus fotolardan ve videolardan gözüktüğü kadarıyla iç mekanda dokunmatik kontrollerin olacağı ve dijital gösterge panelinin kullanılacağı söylenebilir.

Prototip modeldeki hibrit sistem, güncel modeldekinden daha verimli olduğunu kanıtlayacak niteliklere sahip. Sadece elektrikle teorik olarak 35 km menzile sahip araç, prototipteki büyük bilgi-eğlence sisteminde yazana göre 38 km menzile sahipti. Modeldeki elektrik menzilinin artması, plug-in hibrit sistemdeki yazılımın güncellenmesi ve yeni MSB platformu sayesinde yaklaşık 91 kg kaybedilmesinin etkisiyle oldu.

Yeni Panamera S E-Hybrid’deki motorun ne olacağını ilerde göreceğiz ama Porsche mühendislerinin yeni Audi S4’teki 3.0 L’lik turboşarjlı motoru kullanacağı tahmin edilebilir. Aracın daha güçlü bir elektrik motor ve güncellenmiş bir pil kompartmanı içermesi de ihtimaller arasında.

Porsche’den gelen haberler, 2. nesil Panamera’nın Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı yönündeydi. Bu haftalarda bir açıklama gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı