FeaturedHaberler

C-HR Türkiye’de üretilecek
Toyota, C-HR konseptinin üretim modelini Türkiye’deki fabrikasında üreteceğini açıkladı.

Japon üretici, yeni crossover’ının son halini 1 Mart’ta başlayacak Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkartacak. Aracın teknik verilerini hala sır gibi saklayan Toyota, büyük olasılıkla yeni aracına son model Prius’un donanımını adapte edecek. Üretime hazır C-HR’ın (muhtemelen üretim adı farklı olacak) yeni geliştirilen TNGA platformu üzerinde oluşturulması bekleniyor.

Bu araç Toyota’nın AYGO, Yaris, Auris, Corolla, Verso, Camry ve Avensis’ten sonra Avrupa’da üreteceği sekizinci model olacak. Şirket, yeni crossover modelinin hibrid motorunu Deeside İngiltere’de bulunan motor fabrikasında üreteceğini belirtiyor. Ayrıca Toyota, Avrupa ve diğer bölgelere gönderilecek C-HR modelinin Türkiye’de üretileceğini açıkladı.

Toyota C-HR konseptinin stil sahibi bir tasarımı olmasına rağmen, üretim modelinin daha yumuşak hatlara sahip olacağını düşünüyoruz. Umarız ki Toyota’nın crossover’ı da Nissan Juke’da olduğu gibi ya çok seveceğiniz ya da nefret edeceğiniz radikal bir tasarıma sahip olur böylelikle yollarda daha eğlenceli tasarımlarla karşılaşabiliriz.

Önümüzdeki ayın başında sahne alacak olan yeni crossover bu yılın ikinci yarısından sonra satışa başlayacak.

C-HR ile ilgili önceki haberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

1- C-HR Konsepti Tanıtıldı

2- C-HR Casus Foto

3- C-HR Cenevre Otomobil Fuarı

4- C-HR NAIAS Detroit Fuarı

5- C-HR Gazoo Racing Nürburgring

Nihat Özkuş

1985 İstanbul doğumluyum. DEÜ mezunu İnşaat Mühendisiyim. Otomobil çocukluk tutkum. Direksiyon başında geçince yüzümde bir gülümseme oluşuyor. 2004'ten beri Tosfed gözetmeniyim ve artık Otopark'ın bir parçasıyım.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Toyota Turkiye CEO’su 2017de bundan 20.000 civari ic pazarda satmak istiyoruz demis sanirim yeni dizel otomatik kombinasyonuyla gelecek…

    1. Dizel yerine Toyota hibrit araçlara daha çok önem veriyor. Benzinli hibrit olarak sunacak. Motoru da 1.6 motorlu gelecek olabilir. Hibrit sistem olarak geleceğinden ortalama tüketimi 4-5 arasında olacak diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu