Haberler

Toyota 2.87 milyon SUV’u geri çağırıyor
Toyota, 2.87 milyon aracın etkilendiği arka emniyet kemerlerindeki problemden dolayı büyük bir geri çağırmayla karşı karşıya.

Toyota, koltuk bağlantılarının çerçevesindeki metalden kaynaklı arka emniyet kemerlerinin kopabileceğini belirtiyor. Sonuç olarak, emniyet kemerini kesen bu parçaları reçine kapak ile kapatarak problemin önüne geçmeyi hedefliyorlar. Toyota, tüm dünyada 2.87 milyon aracın etkilendiği bu olay kapsamında Kuzey Amerika’dan 1.3 milyon, Avrupa’dan 625 bin, Çin’den 434 bin, Japonya’dan 177 bin ve geri kalan bölgelerden 307 bin aracı geri çağırıyor.

Geri çağırma Temmuz 2005 ve Ağustos 2014 arasında üretilen RAV4’lerde ve Ekim 2005’ten Ocak 2016’ya kadar üretilen, Japonya’da satılan Vanguard modellerinde geçerli. (Vanguard, RAV4’ün sadece Japonya’da satılan, uzatılmış ve ufak tefek tasarım değişiklikleri olan versiyonu.)

Takata airbaglerinden dolayı geri çağırılan 24 milyon araçtan bazılarının da RAV4 olduğunu hatırlatalım.

Nihat Özkuş

1985 İstanbul doğumluyum. DEÜ mezunu İnşaat Mühendisiyim. Otomobil çocukluk tutkum. Direksiyon başında geçince yüzümde bir gülümseme oluşuyor. 2004'ten beri Tosfed gözetmeniyim ve artık Otopark'ın bir parçasıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu