Haberler

Silverstone Jaguar’ın olacak!
Jaguar Land Rover, Silverstone yarış kompleksini satın almaya hazırlanıyor. Raporlara göre görüşmeler “iyi yolda”.

İngiliz Yarış Sürücüleri Kulübü’nün elindeki ünlü yarış pisti, Jaguar Land Rover’dan gelen tekliften sonra kulüp üyelerinin katılımıyla müzakereye açıldı.

BRDC başkanı Derek Warwick, kulüp üyelerinin JLR‘ın teklifine olumlu tepki gösterdiğini söyledi. Yapılan açıklamanın devamı ise aşağıdaki şekilde:

“Teklifi iki tarafın da mutlu olacağı hale getirmek ve en önemlisi BRDC ve onun üyeleri için doğru olanı yapmak için yapılacak daha çok iş var. Şunu da belirteyim, gelişmeler iyi yolda. Üyelere teklif hakkında ne düşündüklerini sorduk. Yanıt olumlu yöndeydi, biz de bir olağanüstü genel toplantısı gerçekleştirerek üyelere oy kullanma hakkı ve kurula JLR ile görüşmelere devam etme yetkisi vereceğiz. “

Silverstone yarış kompleksi 1971 yılından bu yana BRDC’nin elinde, kulüp zaman zaman Formula 1 yarışlarının yüksek giderlerini karşılamakta zorlansa da günümüze kadar pisti iyi bir kondisyonla ayakta tutmayı başardı. Silverstone, diğer F1 pistlerinin aksine devlet desteği almadığı için, JLR’ın satın alma kararı ile rahat bir nefes alınabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu