Haberler

Infiniti, Q60 Sport ve QX30 ile Cenevre Fuarı’nda

Infiniti 2016 yılında ürün gamını yenileyip genişletmeye devam ediyor. Cesur konseptlerden ilham alınarak performans için tasarlanan Q60 ve QX30 modelleri Cenevre’de otomobil severlerin beğenisi kazandı. Infiniti, Global satışlarının rekor kırdığı bir dönemde satışa sunduğu yeni modelleriyle ürün portföyünü daha da genişletiyor.

Infiniti 1 Mart 2016’da Cenevre Otomobil Fuarı’nda iki yepyeni ve etkileyici modeli ile yer aldı: Infiniti Q60 sport coupé ve QX30 premium active crossover. Bu iki yeni modele, bir üst sınıfa taşınan Q50 modeli de katıldı. Her üç model de Infiniti’nin ‘yaratıcı’ ikonik tasarım tarzını, yaratıcı teknolojilerini ve sürüş özelliklerini yansıtıyor.

Avrupa’da ilk defa Cenevre Motor Show’da boy gösteren ve Infiniti’nin iki yeni modelinden biri olan Q60 sport coupé, 405 HP güç üreten yeni V6 çift turbo motoruyla spor coupé sınıfında en yüksek motor gücü verimliliği verilerine sahip modellerden biri olma özelliğini taşıyor.

Yeni ve özel ‘VR’ motor sınıfından yüksek performanslı 3.0 litre çift turbolu V6 motoru, markanın altı silindirli motor mirasının devamını sağlıyor.

Q60 sport coupé modeli, cesur ve dikkat çekici dış görünümü, sert ve maskülen çizgileriyle Infiniti’nin “Powerful Elegance” olarak adlandırılan tasarım anlayışını ortaya koyuyor. Yenilikçi sürüş teknikleri ve arka tekerleklerden sağlanan itiş gücü ile keyifli bir sürüş imkânı da sunuyor.

QX30 premium active crossover ise etkileyici dış tasarımı ve asimetrik kabin tasarımı ile benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Bu iki yepyeni modelin yanına, performans ve dinamik özellikleri iyileştirilmiş, daha güçlü ve etkileyici bir sürüş sunan yenilenmiş Q50 sport sedan modeli de katılıyor. Infiniti markasının ‘Powerful Elegance” tasarım anlayışına sadık kalınarak tasarlanan QX30 modeli ise premium active crossover sınıfında yeni nesil premium müşterileri hedefliyor. Q60 ve QX30 modellerinin yanı sıra Infiniti, son yıllarda sağladığı istikrarlı yükselişinde önemli rol oynayan Q50 sport sedan modelinin yeni versiyonunu da Cenevre’de sergiledi. Q60 modelinde bulunan ve Q50 modelinde de kullanılan, tamamen yenilenmiş yeni 3.0 V6 motorun yanında, ikinci nesil Direkt Adaptif Direksiyon (Direct Adaptive Steering) sistemi de bulunuyor. Q50 modelindeki bir başka yenilik ise maksimum sürüş konforunu ve maksimum spor performansı bir araya getiren Infiniti’nin yeni geliştirdiği ‘Dinamik Dijital Süspansiyon’ (Dynamic Digital Suspension) sistemi olarak karşımıza çıkıyor.

Bu yeni ve gelişmiş modellerin Avrupa’da piyasaya sunulması Infiniti’nin hızla büyüdüğü ve yeni modellerinin yoğun olarak lanse edildiği bir döneme denk geliyor. Infiniti global olarak 2015 yılında 215 bin 250 yeni araç satışı gerçekleştirdi ve yıllık bazda %16’lık bir satış artışı sağladı. Batı Avrupa’da ise, 7.000 müşteri geçen yıl yeni bir Infiniti satın aldı ve bu da 2014’e göre %45’lik bir artış şeklinde yansıdı.

Etiketler

Haktan Karatepe

Otomobiller, hayatımda ilgiyle uğraşırken büyük zevk aldığım şeylerin en başında geliyor. Sürekli bir şeyler öğrenmeye çalışıp, kendimi geliştirmek adına uğraşıyorum. Bu öğrenme sürecinde Otopark.com ile beraber yürüyorum. E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisiyim.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Bilemedim, son modellerinde Mercedes’ten aldığı çok ortak parça var. Yaratıcılığını kaybetmiş gibi.

    1. V6 Twin Turbo motor VR30DETT kodlu Nissan üretimi. 2.2 dizel ve 2.0 Turbo benzin ise Mercedes´ten alinma.

    1. Bir otomatik düzeltme mağduriyeti gözümden kaçmış , uyarınız için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı