Haberler

DS3 Cabrio Performance modeli huzurlarınızda
Her ne kadar Citroen demesek de, bünyesinde bulunan mühendisler Citroen’den gelme olan bir marka DS. 2009 yılında ortaya çıktığından beri Citroen’e ait kendileri.

Bundan bir kaç yıl önce Citroen mühendisleri Fiat 500 Abarth ve Renault Clio RS ile mücadele konusunda umutsuzdu. Mühendislere DS3 adında bir araç yapmaları için izin verildi. Daha sonra ise aynı mühendisler Cabrio versiyon ile çıkageldiler. Fakat bu araç sınırlı üretim olacaktı.

Ancak 2016 yılına geldiğimizde yeni bir DS3 Cabrio modeli ortaya çıktı. İsminin sonunda Performance takısı vardı ve gerçekten çok iyi görünüyordu.

Hızlı olmasına rağmen gerçek bir ‘Hot Hatch’ değil. Mini JCW veya Clio RS ile drag yarışlarına katılmayacak mesela. Kendisi daha çok bir moda ikonu gibi.

Motor hala 1.6 litre. 208 beygir ve 300 nm torka sahip. En havalı kısmına gelirsek, araçta limitli kaydırmalı bir diferansiyel mevcut. Kısa oranlı bir 6 ileri şanzıman standart. Yani baktığınız zaman 208 GTi 30. yıl özel modeliyle aynı özelliklere sahip.

Bu ayrıntılar ilk başta bir basın toplantısında açıklandı fakat bu hafta bazı basın mensupları aracı yakından görme ve hatta kullanma fırsatı yakaladı.

Araç Fransa’da 30450 Euro fiyat etiketiyle piyasada. Ülkemiz bu araçtan nasibini alır mı orası henüz muamma.

 

Furkan ALPERGİN

1988 doğumluyum. Uluslararası Ticaret mezunuyum. Kendimi bildim bileli otomobille yatıp kalkan, otomobillerden kopamayan biriyim. Otomobilin, bir ihtiyaçtan ziyade daha çok bir tutku ve bir yaşam tarzı olduğuna inanırım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu