Haberler

İzmir Otokros Kupası 3 Nisan’da yapılacak
2016 İzmir Otokros Kupası ilk yarışı, 3 Nisan Pazar günü Aydın Otomobil Sporları Kulübü (AYOSK) tarafından Ege Asal Motor Spor Ralli Merkezi içerisinde yer alan Menderes Otokros Parkuru’nda organize edilecek.

800 metre uzunluğundaki toprak ve beton zeminli parkurda koşulacak olan 1. İzmir Otokros Menderes Otokros Parkuru-13:15 saatleri arasındaki antrenman turları ile devam edecek. İzmir Kupası’nda sezonun ilk otokros yarışı 5 tur olarak 14:00-15:30 saatleri arasında koşulacak ve 16:15 de yapılacak ödül töreni ile son bulacak. Menderes Otokros Parkuru’nda yapılacak yarış öncesi Ege Asal Metal parkura 100 kişilik bir tribün ile start kulesi yaptırdı ve kapalı alanın çatısını yeniledi.

AYOSK Başkanı Kuvvet Erim, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu ve Mithat Diker’in katkıları ile parkurun daha iyi hale getirildiğini belirterek “Yapılan çalışmalarla birlikte İzmir Otokros Kupası’nda uygulanacak yeni kurallar ile sporcu ve seyirci sayısını arttırmayı hedefledik.” açıklamasını yaptı.

Kaynak : TOSFED

ayosk otokros2

Nihat Özkuş

1985 İstanbul doğumluyum. DEÜ mezunu İnşaat Mühendisiyim. Otomobil çocukluk tutkum. Direksiyon başında geçince yüzümde bir gülümseme oluşuyor. 2004'ten beri Tosfed gözetmeniyim ve artık Otopark'ın bir parçasıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu