Haberler

Renault Alpine, Mercedes-AMG motorları kullanabilir
Renault-Nissan grubu, 2010’da yaptığı işbirliği anlaşması sonucunda bazı platform ve aktarma organlarını bir süredir Alman Daimler grubuyla paylaşıyordu. Renault’un geçtiğimiz yıl yeniden canlandırdığı Alpine alt markasının bu işbirliği kapsamında Mercedes-AMG motorlarını kullanabileceği iddia edildi.

AutoExpress’in haberine göre Renault’un ürün ve planlamadan sorumlu başkan yardımcısı Bruno Angelin, gelecek Alpine modellerinde AMG motorları kullanılması konusunda olası bir çözüme yeşil ışık yaktı. Demecine “Bu konuda iki çözüm yolumuz var.” şeklinde başlayan Angelin, “Ya biri ortaklığı devam ettirir ve daha fazla güç elde etmek için çalışırız, ya da piyasadan satın alırız. Aston Martin’in DB11’de AMG’nin V8s motorunu kullanacağını duydum. Bu da tabi ki mümkün. Daimler ile işbirliklerimiz var ve ortak paylaşım için ortada hiçbir sorun yok.” diyerek bu iddiaları bir nevi doğruladı.

Renault, Alpine alt markasına sahip olan Vision modelini bu yıl içerisinde satışa sunmayı planlıyor. Bu aracın ilk üretim modelinde dört silindirli turbo benzinli bir ünite kullanacağı biliniyor. Angelin’e göre marka planlamasında önümüzdeki yıllar için cabrio, coupe ve hatchback olmak üzere 3 farklı model daha yer alıyor. Bu modellerde 6 silindir benzinli motorların kullanılma ihtimalinin de bulunduğunu belirtelim.

Batuhan Karalar

Otomobiller içimde bitmek tükenmek bilmeyen bir tutku cevheri. Bu cevher, OTOPARK.COM ailesine katılmam ile beraber açığa çıktı. Yazdıkça daha çok şey öğreniyorum ve bu da otomobiller ile olan bağımı daha da kuvvetlendiriyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu