Haberler

BMW Z5 İsveç’te yakalandı!

Giydiği ağır kamuflaja rağmen, gövdeye entegre arka spoyler ve uzun kaputuyla kendisini ele veren, BMW’nin yeni roadster’ı Z5 İsveç’te casus fotoğrafçılar tarafından yakalandı.

Modelin diğer detaylarından bahsetmemiz gerekirse, kamuflajın açıkta kalan yerlerine odaklanan gözlerimiz; nispeten geniş bir ızgara, eğimiyle birlikte şık gözüken ön cam ve çift çıkışlı egzoz sistemini deşifre etti.

Daha da önemlisi, BMW’nin yeni roadster’ı Z5, geleneksel bir hardtop sevdasının aksine katlanabilir bir kumaş tavanı tercih ederek takipçilerini şaşırttı. Bu hamlenin neden gerçekleştirildiği konusunda da yorum yapan uzmanlar, BMW’nin modelin ağırlık dengesini aşağıya çekerek, daha iyi bir yol tutuş sağlama çabası içerisinde olabileceğini göz önünde bulundurdu.

BMW yetkilileri her ne kadar ağzını sıkı tutmaya çalışsa da, modelin Toyota işbirliğinde geliştirildiği tarafımıza ulaşan bilgilerin içerisinde yer alıyor. Iki firmanın da aynı platformu kullanacağı belirtilirken, iç mekan ve dış kaporta konusunda iki modelin birbirinden bağımsız olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Ardı arkası kesilmeyen sızıntılardan biri de Toyota’nın hibrid sistemiyle donatılmış bir motor sunacağı. Buna karşın BMW’nin, Z5 isimli yeni roadster’ında M Performans Departmanı tarafından geliştirilmiş 4 ve 6 silindirli turbo beslemeli ünitelere yer verme ihtimali üzerinde sıkça durulmuş.

Tahminlere göre en üst versiyon olan Z5M’de 420 beygirlik bir gücü kullanıcılara sunması beklenen BMW’nin, modelin geliştirmelerini bitirmesi için en yakın tarih olarak 2017’nin sonu veya 2018’in başları işaret ediliyor.

Etiketler

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı