Haberler

Automechanika 2016 ile işin mekaniğini öğrenin!

Automechanika İstanbul, 2016’da daha renkli

Türkiye’nin lider otomotiv endüstrisi fuarı olan Automechanika Istanbul, 10.kez sektörün nabzını tutacak. Otomotiv sektörünün bölgedeki en kapsamlı etkinliği, İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde 07-10 Nisan 2016 tarihleri arasında kapılarını açacak. Her yıl 1500’ün üzerinde katılımcıyı ağırlayan fuar, bu yıl birbirinden faklı etkinliklerle her zamankinden daha renkli olacak.

Klasik Yarış Otomobilleri Göz Dolduracak

Fuar süresince 11. Salonda ziyaretçilerini karşılayacak Klasik Yarış Otomobilleri sergisi göz dolduracak. Birbirinden kıymetli 6 Klasik otomobil dört gün boyunca sergilenecek. 1972 model Porsche 911 RS, 1976 model Kadett GTE Grup 2, 1985 model Renault 5 Turbo 2 ve 1966 model Alfa Romeo 1600 GT yarış otomobillerinin yanı sıra, Anadol STC ve Murat 131 otomobilleri 11. salonda yerlerini alacak.

Automechanika Istanbul’da Sanat Esintileri

Automechanika Istanbul’da illüstrasyondan, grafitiye, hatta maketçiliğe farklı sanat dallarından ustalar, ziyaretçiler için yeteneklerini sergileyecekler. 1987 Çankırı doğumlu resim ve illüstrasyon sanatçısı Osman Arık 10. Salonda kişisel sergisini fuar ziyaretçilerinin beğenisine açacak. Ayrıca 4 gün boyunca sürecek canlı performansında sergilenen bir otomobili tuvalinde resmedecek. Sokak sanatı grafitiden eserler de fuarda yer alacak. İsmail Erzurumluoğlu ve ekibi tarafından el emeği göz nuru hazırlanan maketler Automachanika Istanbul’da sergilenecek. Güner Maket Sanayi 3. Salonda sergileyeceği 1:10 kamyon, tanker ve otobüs maketleri ile maket meraklılarından ilgi göreceğe benziyor.

Yerli Otomobil Sergisi

Türk otomotiv ve yan sanayisinin gücünü dünyaya göstermek amacı ile ülkemizde üretilen yerli otomobiller Automechanika Istanbul’da unutulmadı. Volkan Işık’ın tasarımı ilk yerli yarış otomobili VOLKICAR, 10. Salonda yer alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Ara açılıyor; Ford üretime başlayacağı tarihi uzattı

Dört Günde Otomobil Toplanacak

Automechanika Istanbul’da bir ilk yaşanacak. Türkiye’nin önemli garajlarından ES Garaj tarafından 4 gün sürecek fuar boyunca bir E30 otomobil toplanacak. Meraklı ziyaretçilerin ilgisini çekecek bu canlı performans, otomobil severler için keyifli bir gösteri olacak.

Automechanika Istanbul’da Simulatörler yer alacak

Konya’da üretilen son teknoloji simulatörler Automechanika Istanbul’da yer alacak..

2 dof ve 6 dof F1 similatörünün yanı sıra 360 derece hareket eden Uçuş & Roller Coaster simulatörü ve ralli fuarda yerini alacak. Yoğun iş görüşmelerinin arasında mola vermek ve heyecanlı anlar yaşamak isteyen fuar ziyaretçileri simulatörlerde keyifli vakit geçirebilecek.

Messe Frankfurt hakkında

Messe Frankfurt, dünya çapında 2,297* çalışanı ve yıllık 645* milyon Euro‘luk cirosu ile dünyanın lider fuar organizatörü firmalarından biridir. Messe Frankfurt’un 160’dan fazla ülkeye hizmet veren 29 iştiraki ve 57 uluslararası satış ofisi bulunmaktadır. Günümüzde Messe Frankfurt tarafından dünyanın 40’dan fazla şehrinde fuarlar organize edilmektedir. Messe Frankfurt 2015 yılında yarısından çoğu Almanya dışında olmak üzere 132* fuar organize etti. Frankfurt fuar merkezi, 10 fuar salonu ve birleşik kongre merkeziyle birlikte toplam 592,127 metrekarelik alana kuruludur. Messe Frankfurt, yüzde 60 hissesi Frankfurt belediyesine, yüzde 40 hissesi ise Hessen eyaletine ait olan bir kamu firmasıdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı