Haberler

Patron çıldırdı: 5-Serisi mi, Superb mi?
İrlanda’lı bir Skoda yetkili satıcısı, yeni Superb hakkında öylesine güven dolu bir hareket sergiledi ki, herkesin ağzı açık kaldı.

Skoda modellerini sattığı plazanın önüne, Bayveralı 5-Serisi’ni de yerleştiren satıcı, modelin üzerine yazdırdığı ‘Test et ve kararını ver!’ sloganıyla Superb’e ne kadar güvendiğini gözler önüne serdi.

Kaynaklardan aldığımız bilgiye göre Pilsen Auto adındaki bayii, Skoda’nın nispeten en büyük otomobili olan ve prestij açısından en üst seviye modeli Superb’e karşı kullanıcıların ön yargılarını yıkmak için, iki modeli aynı anda test etmek gibi bir seçeneği bizlere sunmuş. Oldukça cesurca ve ilgi çekici bir hamle olduğunu kabul etmeliyiz.

Bunun yanı sıra ikisinin arasındaki fiyat farkını da kullanıcılarına nüksettiren bayii, premium sınıftaki bu iki otomobilden, 5-Serisi’nin baz fiyatını 45.200 Dolar ve diğer köşede yer alan Skoda Superb’in 26.995 Dolar’lık fiyatına etiketlerde yer vererek tüm seçim hakkını bu aracı satın almak isteyenlere bırakmış.

Tabii ki arada gözden kaçmayacak gibi 18.205 Dolar’lık fiyat farkı oluşunca, deneyip test edenler epey şoka uğrayacaktır. Ama uzmanların görüşlerine göre bu yöntem de satış rakamlarına epey etkili olabilir.

Örnek vermemiz gerekirse ülkemizde ve dış mecralarda da Superb’in fiyatı Passat’tan daha uygun. Eee motor aynı, şanzıman da aynı olunca insanların aklında Skoda Superb’in belirmesi çok zor olmuyor. Tabii ki her şey kullanıcıların istek ve talebine yönelik, alt başlıkta da yer verdiğim gibi ”Cevap sizin…’

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. burda 25,600 $ süper b – 5 serisi 65,600$ baz modelleri
    5 serisi yerine 2,5 tane süperb alınıyor 😀
    orda da olsam süper b alırdım fakirlik ruhuma işlemiş 😀

  2. Gidip iki arabayıda test edip daha sonra bayi müdürü ile konuşup.”Yaptığınız güzel ama ben mercedes’i tercih edeceğim”diyesim var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu