Haberler

‘Egea Hatchback’ banttan indirildi!
Geliştirilmesinden, test edilmesine, ülkemize büyük bir gurur sağlayan Egea’nın hatchback versiyonu da banttan indirildi.

egea-hatchback-banttan-indirildi-2

Fiat Egea ailesinin ikinci ürünü olan Hatchback modelimizin üretimine başladık!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık ile Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ömer M. Koç’un katıldığı törenle, ilk Egea Hatchback banttan indirildi.

Ömer Koç, yeni Egea Hatchback üretim bandından inmesi şerefine düzenlenen törende bir konuşma yaptı. Aracı ilk kez Eylül ayında Mustafa Koç tanıtmıştı.

omer-koc2-dha

TOFAŞ Otomobil A.Ş.’nin Bursa’daki fabrikasında Egea Hatchback serisi üretimine başlandı.  Koç Holding Yönetim Kurulu Ömer Koç ise Egea modeliyle 2023 yılına kadar 1 milyon 300 binlik bir üretim ve 10 milyar dolarlık ihracat hedeflediklerini açıkladı.

Kaynak: TOFAŞ Facebook sayfası ve Sözcü Gazetesi

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu