Haberler

Mercedes GLC 63 AMG tehlikeli sularda!
Bundan yalnızca bir ay önce kardeşi GLC 43 tanıtılırken, kendisinden az da olsa bahsedilen GLC 63 (GLC63’ün kalbinde E63 yatacak!), geçtiğimiz gün Worldcarfans casus fotoğrafçılarının objektiflerine takıldı.

Neredeyse hepimizin bildiği -kutsal mabedimiz- Nürburgring, dün Mercedes-AMG’nin yeni
SUV’unu konuk etti. Haberin girişinde de bahsettiğim üzere kardeşine çok benzeyen model, bu kez yankıları duyulan 4 litrelik V8 biturbo üniteyle kendini belli etti.

Adında yer alan C harfinden olsa gerek ki, C63’le aynı üniteye sahip olması beklenen model, takipçilerini şaşırtarak doğruca E63’e yöneldi. AMG Departman Patronu Tobias Moers’in açıklamalarıyla pekiştirilen bilgiler ise medyada civa gibi yayılmakta.

Bu haber doğrultusunda ufak bir gıdıklamayla 612 beygir ve 847 Nm torka sahip olması beklenen modelin, öte yandan C63 S’in 510 beygirlik ünitesine yaklaşmayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Mercedes-AMG tarafından geliştirilen -güncellenmiş- 4MATIC sistemiyle gücünü yere aktarması beklenen modelin, 9 ileri otomatik şanzımana bünyesinde yer vereceği E63’ten gelen diğer güzel haberlerin arasında.

Performans adına konuşmak her ne kadar erken olsa da, modelden daha güçsüz olan kardeşi GLC 43, 4.8 saniyede 0-100 km/s akselerasyonunu tamamlarken, 250 km/s’e sabitlenmiş bir son hıza sahipti. GLC 63’ün daha hızlı olacağını göz önünde bulundurmanızı isterken, aynı zamanda E63 S gibi bu modelin de bir ‘S’ versiyonuna sahip olacağını tekrardan hatırlatırım.

Tüm bu detayların aydınlanacağı tarih olarak 2017’nin başlarını işaret eden uzmanlar, bu modelin takipçilerinin epey sabırsızlandığını da dile getirdi.

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu