Haberler

Peugeot 3008 GT, fabrikasında kamuflajsız görüntülendi

2017 Peugeot 3008, PSA’nın Fransa’daki Sochaux üretim tesisinde görüntülendi.

2016 yılında pek çok insanın cebinde 4K çekim kabiliyetine sahip telefonlar taşıdığını hesaba kattığımızda şaşırtıcı şekilde düşük kaliteli olan 7 saniyelik video, görebildiğimiz kadarıyla yeni 3008‘in GT versiyonunu gözler önüne seriyor. İlk nesline kıyasla çok ciddi bir değişim geçirmişe benzeyen crossover, geniş ön ızgarası ve açılı ön farlarıyla görsel açıcan 2008 modeline daha çok yaklaşmış. Geniş hava girişleri, karakteristik sis farı tasarımı, modelin arazi kabiliyetleri hakkında ipucu veren gümüş renkli detaylar, plastik gövde korumaları, siyah ayna kapakları ve çekici 5 kollu alaşım janlar derken liste uzadıkça uzuyor.

Daha önceden sızdırılan iç mekan fotoğraflarından da gördüğümüz kadarıyla, markanın yeni iç mekan tasarım dili i-Cockpit, ilk defa yeni 3008’de bizi karşılayacak. Şık Fransız tasarımını yüksek teknolojiyle birleştiren i-Cockpit kabinde, dijital gösterge tablosu ve açılı tasarıma sahip konsolun ortasını domine eden bilgi/eğlence sisteminin yer alıyor. Hem altı hem de üstü düzleştirilmiş direksiyona metalik trim parçaları eşlik ediyor.

Fransız üreticinin 2008 yılından bu yana satışta olan 3008 modelinin 2. jenerasyonu ile birlikte hangi motor seçeneklerinin sunulacağı henüz kesin olmasa da, söylentiler 308 ve 2008 modelleri ile birlikte satılan 3 ve 4 silindirli benzinli ve dizel güç ünitelerine işaret ediyor. Bu motor seçenekleri 6 ileri manuel ve otomatik şanzımanlar ile birlikte görev yapacak. İlk nesilde olduğu gibi standart olarak gücünü ön tekerleklere iletecek model, opsiyonel olarak dört tekerlekten çekiş sistemiyle de tercih edilebilecek.

Son dedikodular, 308’in altında gördüğümüz EMP2 platformu üzerinde yükselecek yepyeni Peugeot 3008’in bu ay içinde tanıtılacağını söylüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=1MDOWUSaRyA

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı