Formula 3’te inanılmaz kaza

Sonuçları daha kötü olabilirdi.

2

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen FIA Formula 3 Avrupa Şampiyonası’nın Avusturya ayağında meydana gelen kaza yürekleri ağza getirdi.

Üç aracın karıştığı kazada Carlin takımı adına yarışan Ryan Tveter, virajı alamayarak kum havuzuna girdi ve sonrasında bir toz bulutu eşliğinde piste tekrar çıktı. İşte kıyamet de bu noktadan sonra koptu. Toz bulutundan dolayı önüne çıkan takım arkadaşı Tveter’ı göremeyip arkadan 192km/sa hızla çarpan Peter Li Zhi Cong, havada taklalar atarak savrulurken arkadan gelen Pedro Piquet ise Tveter’a vurmaktan kaçamadı.

Peter kazayı omurgasında dört çatlak ve topuğunda birden fazla kırıkla atlatırken, helikopterle hastaneye götürülürken dizinde büyük bir morarma meydana gelen Tveter kontrol amaçlı müşahede altına alındı. Bir diğer kazazede Pedro Piquet’nin yara almadan kurtulduğu kaza sonrası Formula otomobillerinin güvenliği de bir kez daha kanıtlanmış oldu.

2 YORUMLAR

  1. ben de ilk gördüğümde kumlar yüzünden oldu bu kaza dedim. bu konuda bir düzenleme geleceğini düşünüyorum çünkü ciddi ciddi benim gördüğüm en kötü kaza

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz