Haberler

Mercedes-AMG GT R Haziran’ı bekliyor
Mercedes-AMG GT R ile alakalı yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

AMG GT, AMG GT S gibi seçeneklerin yanına bir de AMG GT R’ı eklemek isteyen Mercedes, son gelen bilgilere göre bu modeli kardeşlerinde de kullandığı M178 kodlu çift turbolu 4.0 lt V8 motorla donatacak. 462 BG’lik AMG GT ve 510 BG’lik AMG GT S’den daha güçlü olacak modelin 578 BG güce sahip olabileceğini belirtilen kaynaklara göre model, AMG GT S’den 60 kg daha hafif bir yapıya sahip olacak.

Bahsi geçen rakamlara göre en yakın rakibi Nissan GT R’dan daha yüksek bir güç sunacağına kesin gözüyle bakılan otomobilin AMG GT S’in 3.8 sn’lik 0-100 km/sa hızlanma değerini yaklaşık 0.3-0.4 sn geliştirebileceği belirtiliyor.

Sadece motor anlamında değil aerodinamik olarak da kardeşlerinden bir tık daha ileride olacağı ifade edilen modelin daha kaslı bir gövdeyle ve hareketli gövde ekipmanlarıyla donatılacağı da gelen bilgiler arasında.

Mercedes-AMG GT R’ın büyük bir aksaklık olmazsa 23 Haziran tarihinde İngiltere’de gerçekleştirilecek “Goodwood Festival of Speed” etkinliğinde görücüye çıkacağı konuşulurken, ilk tanıtımının ise bu etkinlikten birkaç gün önce İnternet üzerinden olabileceği belirtiliyor.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu