Haberler

Man Adası’nın yeni rekortmeni Michael Dunlop
Man Adası’nın resmi olarak en hızlısı Michael Dunlop. 2016 RST Superbike TT yarış takviminin ilk ayağında 27 yaşındaki pilot, tur ve yarış rekorunu kırmayı başardı. Dunlop’un ilk iki lap süresi 17 dakikanın altındaydı ve yarış boyunca da hiç yavaşlamaya niyeti yoktu.

61 km’lik yolu ortalama 214.67 km/s hızla geçmeyi başaran Dunlop en hızlı turu atarak rekorlar kitabındaki yerini aldı. Yarışı birincinin 19 saniye gerisinde tamamlayan Ian Hutchinson ikinci olarak temposuyla yeni bir rekora imza atmış oldu. John McGuinness ise yarışı 3. sırada tamamladı.

Dunlop 6 turun sonunda yarışı 1 saat 44 dakika 14.259 saniye ile tamamlayarak yarış rekoru kırarken, 16 dakika 58.254 saniye ile tur rekorunu eline geçirmeyi başardı. Sezonun bu kadar hızlı başlaması ile beraber geriye kalan yarışlarda da birçok rekorun kırılması bekleniyor. İsterseniz altta bulunan ilk videodan Dunlop’un yarış sonundaki basın toplantısını izleyebilirsiniz. Daha heyecanlı bir şeyler izlemek istiyorsanız 360 derecelik kamera ile çekilmiş videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=Muu9-Dg0OVc

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu