VLOG

Volvo S90 Lansmanı
Volvo Car Turkey, Volvo’nun gelecek vizyonundaki en önemli adımını temsil eden yeni modeli Volvo S90’ın lansmanını gerçekleştirdi. Halit Ergenç’in özel sunumuyla başlayan lansmanda, Yeni Volvo S90’ın tanıtımının yanı sıra davetliler Türkiye’de ilk kez Hololens Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) deneyimini yaşadı. Sanal test sürüşünde, Yeni Volvo S90’ın tüm güvenlik teknolojileri keşfedildi.

Volvo Cars tarafından ileriye yönelik atılmış önemli bir adımı temsil eden Yeni Volvo S90, Raffles İstanbul Zorlu Center’da gerçekleşen bir lansmanla ilk kez tanıtıldı. Volvo Cars, executive sınıf sedanı Yeni Volvo S90 ile premium sedan segmentindeki iddiasını gösterdi.

Frank Versaevel: Hedefler için S90 yeni bir dönem

Volvo Car Turkey Genel Müdürü Frank Versaevel, “Volvo Cars, Yeni Volvo S90 ile premium segmentteki iddiasını gösterecek; bu sınıfa tam anlamıyla yeni bir şeyler getirecek, liderliğin ve güvenin göstergesi olacaktır. Yeni Volvo S90, sürüş dinamikleri, performans ve sürüş anlamında ileriye doğru atılmış önemli bir adımı oluşturuyor. Volvo sürüş deneyimini değerlilik hissi sunma, kontrolü ele alma ve konfor anlamında yeniden tasarladık” diyerek model hakkında bilgi verdi. Versaevel, premium segmentteki güçlü hedeflerini ise şu sözlerle dile getirdi: “S90, önümüzdeki dönemdeki hedefleri için önemli bir adım. Önümüzdeki 4 yıl içinde tüm ürün gamımız baştan sona yenilenecek. Yeni Volvo S90, Volvo otomobillerinin bundan sonraki yolculuğunun ilk adımını oluşturuyor. Premium sedan segmentine tamamen yeni bir soluk getirmeyi hedefleyen Yeni Volvo S90, kendi segmentinde var olan tüm modellere meydan okuyacak”

Davetliler lansmana özel hazırlanan farklı odalarda Volvo Cars’ın son modelinin tasarım, teknoloji ve güvenlik özellikleriyle ilgili sunumları dinlediler. Yeni Volvo S90’ın performansından ilham alınarak tasarlanan dans gösterisinin ardından, davetliler modeli yakından inceleme fırsatı buldu.

HoloLens İle Artırılmış Gerçeklik Deneyimi

Davette konuklar ayrıca HoloLens ile Volvo’nun insan-odaklı inovasyonu temsil eden ve deneyimin merkezine insanı koyan yeni teknolojilerini Türkiye’de ilk kez deneyimleme fırsatı buldu. Artırılmış Gerçeklik (Augmented Reality) deneyiminde konuklar Yeni Volvo S90’ın tüm güvenlik teknolojilerinin keşfederek sanal bir test sürüşü gerçekleştirdi.

Volvo otomobillerin kazadan kaçınma,  akıllı ve sürdürülebilir çözümleri ya da yeni bağlantı hizmetleri gibi farklı yeteneklerini somut bir şekilde deneyimleme şansı sunan HoloLens, otomobili satın almadan önce özelliklerini gerçek yaşam koşullarında görme fırsatı yaratıyor.

Microsoft’un çığır açan HoloLens teknolojisi sayesinde yeni Volvo S90’ın güvenlik sistemini, yarı otonom sürüş ve diğer birçok özelliğini keşfetmek mümkün olacak. HoloLens; otomobili keşfetme ve satın alma sürecine de devrim niteliğinde bir yenilik getirecek.

İnsanın merkezde olduğu inovasyon çalışmalarına önem veren Volvo Cars, HoloLens ile insanların gerçek dünyada ve kendilerini saran gerçeklikle iletişim halindeyken, ortama fizik kuralları dışında kalan başka dijital elementler eklenmesini de hedefliyor. HoloLens yakın gelecekte Volvo modelleri tasarlama şansı da sunacak.

Değişimin Öncüsü, Tasarımın Sade Yüzü

Yeni Volvo S90’ın lansmanı, Volvo’nun 2015 yılında XC90 ile başlattığı tüm model gamını yenileme sürecinin ikinci bölümünü oluşturuyor. En son güvenlik teknolojilerinden, bulut tabanlı uygulama ve hizmetlere kadar, birçok yeni teknolojiye sahip olan Volvo S90, İsveç markasının devam eden değişim sürecinin en önemli kanıtı olarak dikkati çekiyor.

S90’ın; Volvo P1800’e hürmeten konkav bir ızgarayla karakterize olan, gururlu ama agresif olmayan yüzü, Volvo’nun yeni Iron Mark logosunu taşıyor. Thor’un çekici olarak adlandırılan ön farlar Volvo S90’ı yolda belirgin hale getiren güçlü bir hissiyat yaratıyor.

Otonom Sürüşte Önemli Basamak

IntelliSafe Assist özelliği Volvo S90’da standart olarak yer alıyor. Buna, Adaptif Hız Sabitleyici (Adaptive Cruise Control), Mesafe İkazı ve ileri düzey yarı-otonom sürüş özelliği Pilot Assist de dahil.

Pilot Assist fonksiyonu, otomobil 130 km/h hızla seyrederken, şerit çizgileri içerisinde kalması için hafif direksiyon uyarıları sağlıyor ve başka bir aracı izleme gerekliliği kalmıyor. Pilot Assist, Volvo’nun önem verdiği yenilik alanlarından biri olan, tam otonom sürüşe geçişte önemli basamak oluşturuyor.

Volvo S90, geniş sedan sınıfındaki en lüks iç tasarıma ve internet tabanlı eğlence-bilgi sistemlerine sahip.

City Safety Sistemine S90’la Yeni Özellik!

Volvo S90, dünyada bir ilk olan, büyük hayvan algılama teknolojisini City Safety – Şehirde Güvenlik Sistemi’ne dahil ediyor. Bu teknoloji ile gece ve gündüz süresince, geyik, at ya da inek gibi büyük hayvanları algılıyor. Aynı zamanda, sürücüyü uyarıyor ve çarpışmayı önlemek için fren desteği sağlıyor.

Tasarım Ödülünün Sahibi

Volvo Cars’ın premium sedanı Volvo S90 aynı zamanda dünya çapında profesyonel otomobil tasarımcıları tarafından 2015 yılının En İyi Üretim Otomobili Tasarımı (Production Car Design) ödülüne layık görülmüştü. Tasarımının sakin doğası, seçkin havalandırma panelleri ve kontrol yüzeylerinde kendini gösteren temel tasarım elementleri yeni Volvo S90’ın iç tasarımına yoğun ilgi gösterilmesinin başlıca nedenleri arasında yer almıştı.

OTOPARK

Sürücünün Adresi.

İlgili Makaleler

14 Yorum

 1. Bir saniye ya? Ne demek elektrikli değil. Hidrolik mi direksiyonu?? İnanmıyorum..

  Eğer öyleyse tek kelimeyle harika. Harika harika harika. Muhteşem ya vallaha heyecanlandım.

  1. Reis sen pek memnun olmamışsın sanki bu durumdan videoda öyle bir izlenim verdin. Elektrikli direksiyon olmalı mı sence? Senelerdir buradayız hep eskileri yad edip durduk. Sende heyecan göremeyince şaşırdım. Bence kesinlikle övgüyü hak eden cesur bir adım olmuş. Testinde kesinlikle And da olmalı. Uzun uzun dinlemek istiyorum 🙂

    1. Hadi ya ciddi mi 😀 ruyalarima giren bir mevzu oldugu icin herhalde ben fazla heyecana geldim. Sohbete de direk konu acmistim. Neyse, bir dahaki bahara diyelim o zaman. Uyari icin tesekkurler

 2. arka stopları görünce karmaşık duygular yaşıyorum güzel mi desem küfür mü etsem bilemedim

 3. Tasarım harika iç mekan mükemmel ama başarısını belirlicek kriter fiyat olacak tabiki.Rakiplerinden kendini üst bir fiyatta yer edinirse yine ölü doğan bir model olur..

 4. Testi çabuk gelir umarım, video, yazılar güzel olmuş. ?? İç mekanla ilgili daha ayrıntılı görüntüler de yer alsaydı tabi daha güzel olurdu. Testi beklemedeyiz.

 5. S90’ın herşeyi güzel dış tasarım ön arka inanılmaz güzel olmuş Arka tasarım tartışılabilir fakat beğendim. Yalnız iç mekan çok boş direksiyon hoşuma gitmedi çok daha kaliteli olabilir. S90’ın içi şık durması gereken bir otomobil değil. Mercedes gibi elit olmaya oynamalı. S90 bir Mercedes’ten çok Audi gibi olmuş ve iç mekan konusunda bu hoşuma gitmedi. VOLVO unutma sen bir İskandinavsın ve özgün elitliğe sahip olmalısın. Dış tasarımda Elit olan S90 iç tasarımda bunu devam ettirememiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu