Haberler

Yanlışlıkla 360 Drift…Güncel Megane RS’in emekliye ayrılmasına çok kısa bir süre kalmış olmasına rağmen, Fransız makine altında yatan şasesi sayesinde hala piyasadaki en seksi hatchbacklerden biri olma unvanını elinde tutuyor.

Nasıl başladığından emin olmamakla birlikte sizle hem kaza hem de kurtarış sayılabilecek bir Megane RS Ring anı paylaşmak istiyorum. Önden çeker bu hız makinasını tam asfaltı terk ederken oldukça yüksek açıyla kayarken görüyoruz. Araç Formula D pilotlarının bile tüylerini ürpertecek derece metal korumalara yaklaşırken aracın pilotu direksiyon tam kontra pozisyonuna kilitleyerek 180 derecelik bir spini 360 derecelik bir şova dönüştürüveriyor.

Bariyerlerden kısa bir öpücük ve birkaç çılgın direksiyon manevrası sonra manik hatch sonunda durabiliyor. Ön tampondaki küçük çizikler gözle görülebilir de olsa olabileceklerin yanında tatlı birer anı olarak kalıyorlar.

Video on dakika civarı olduğu için yalnızca Megane’ı merak edenler için aksiyon 1:10’da ayrıca yaklaşık 50 saniye sonra güvenlik ekipleriyle pilotun hasar tespiti yaptığını görebilirsiniz çünkü Ring’de kaza yaparsanız aracınızın yanında zarar verdiğiniz bariyerlerin de masrafını karşılamanız gerekir.

Not:Unutmayın gençler, kontra önemlidir, güzeldir ama otomobilinize ayak uydurmanız gerekir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu