Haberler

BOM Hırvatistan’dan başarıyla döndü
3H Endurance Champions Cup, Hırvatistan Rijeka yarışında grubunda 1. genel klasmanda ise 2. olan Borusan Otomotiv Motorsport, İlk kez yarıştığı Hırvatistan’dan önemli bir başarı ile ülkesine dönmüş oldu. Takım bu yarışla birlikte yarıştığı ülke sayısını 18’e çıkartırken kazandığı grup birinciliği ile 2 yarış kala 3H Endurance Champions Cup’ta grup liderliğine yükselmiş oldu.

11-12 Haziran tarihinde Hırvatistan Rijeka pistinde gerçekleşen sezonun 3. yarışı, tüm hafta sonu yağan şiddetli yağmur nedeni ile takımlar ve sporcular için yarışın oldukça zorlu geçmesine neden oldu. Bu yarışta Milli sporcuları İbrahim Okyay, Aytaç Biter ve Kaan Gürgenç ile start alan BOM, sıralama turlarında genel klasmanda 4. zamanı grubunda ise 1. zamanı yaparak 2. cepten start almaya hak kazandı. 3 saat boyunca pilotların 1’er saatlik süreler ile kullandıkları BMW Z4 GT3 ile BOM pilotları yarış sonunda finişe genel klasmanda 2. ve grupta ise 1. gelerek kupa için önemli puanlar toplamış oldular.

Yarış sonrasında takım sorumlusu İbrahim Okyay; “bir sonraki yarışımızı 26 Haziran’da Körfez yarış pistinde yapacağız. Bu sezon oldukça yoğun bir yarış programımız var ve yeni otomobilimiz BMW Z4 GT3 ile tüm pilotlar iyi bir uyum yakaladığımıza inanıyorum” dedi. “Borusan Otomotiv Motorsport olarak, Shell’in en iyi performans yakıtı olan Shell V-Power Nitro+’ı  ve Pureplus Teknolojisi ile geliştirilen Shell Helix Ultra motor yağlarını tercih ediyoruz. Shell V-Power Nitro+ motor parçalarındaki sürtünmeyi azaltarak tekerleklere daha fazla güç iletebiliyor. Doğalgazdan üretilen ilk motoryağı olan Shell Helix motor yağı, araçların motorlarını temiz tutuyor, motor ömrünü uzatıyor ve motor performansını arttırarak yarış pistindeki başarımıza katkı sağlıyor” diye ilave etti.

Kaynak : TOSFED

Nihat Özkuş

1985 İstanbul doğumluyum. DEÜ mezunu İnşaat Mühendisiyim. Otomobil çocukluk tutkum. Direksiyon başında geçince yüzümde bir gülümseme oluşuyor. 2004'ten beri Tosfed gözetmeniyim ve artık Otopark'ın bir parçasıyım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu