Haberler

Tekneye dönüşen Tesla Model S
Kazakistanlı bir Tesla Model S kullanıcısı otomobilini sel baskınına uğramış bir tünelden geçirmeyi başardı.

Videoya göz attığımızda geri görüş kamerasından yansıyan görüntüler aracın bataryalarının bulunduğu alt tarafa suyun rahatlıkla nüfus ettiğini gösteriyor. Şasinin alt kısmında bulunan bataryalar o kadar güzel şekilde kaplanmış olsa gerek ki otomobil bu zorlu parkuru rahatlıkla atlatabiliyor.

Elektrikli araçların, geleneksel yakıt ile çalışan araçlara göre sudan kolayca etkilenebileceği görüşünü çürütmeyi başaran Tesla’nın kurucusu Elon Musk; Kazakistanlı sürücünün yaptığı şeyi kimseye önermediklerini, fakat Model S’in adeta bir tekne gibi süzülmesini takdir ettiğini, Twitter üzerindeki açıklamalarıyla belirtti.

“İnanmak, başarmanın yarısıdır.” sözünü bizlere hatırlatan Kazakistanlı sürücüyü cesaretinden ötürü kutluyor ve ilgili video ile haberimizi sonlandırıyoruz.

Tarık Erbaş

Arabalara olan tutkum, pantolonlarımın dizleri yırtılana kadar, halı motiflerinde model arabalarımı sürmem ile başladı ve aynı tutku ile devam ediyor. 1998 doğumluyum, Vefa Lisesi'nde okuyorum. Otopark ailesinin bir parçası olmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu