Haberler

Türklerin çektiği yeni Corolla reklam filmi Avrupa’da da gösterilecek
Üretiminin 50’nci yılında dünyanın en çok satılan otomobili olarak tahtını kimseye bırakmayan Corolla’nın yeni yüzünü anlatan reklam filmi Türkiye’de çekildi. Toyota, global olarak yayınlanacak reklam filmini ilk kez bir Türk Reklam Ajansı olan Alameti Farika’ya yaptırdı. Reklam filminin Alameti Farika tarafından çekilmesinde, Avrupa’da da büyük yankı bulan Yeni Hilux reklam filminin başarısı önemli rol oynadı.

Alameti Farika tarafından çekilen filmde Boney M’in dillerden düşmeyen “Daddy Cool” şarkısı fon müziği olarak reklama coşku ve hareket kattı. İki çocuklu bir babanın işinden çıkıp çocuklarını okuldan almasının öncesi ve sonrasında sokaktaki insanların Corolla’nın ritmine dahil olmasını anlatan global reklam filmi, müzik ve dansın verdiği coşkuyu başarılı bir şekilde yansıtıyor. Yenilenen Corolla reklam filmi Türkiye ile birlikte İsrail, Polonya, Macaristan ve Çek Cumhuriyeti’nde yayınlanmaya başlarken, kısa bir süre sonra yakında pek çok Avrupa ülkesinde de gösterilecek.

Premium ve çok daha prestijli bir görünüme kavuşan Corolla’nın reklam filmi “Yeni Cool Yeni Corolla” adını taşıyor. Toyota Motor Avrupa ve Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. tarafından Alameti Farika Reklam Ajansı’na sipariş edilen filmin çekimleri 5 gün sürdü. 150 kişilik bir ekibin çalıştığı reklam filminde Maslak, Göktürk, Ataşehir, Levent ve Sarıyer’deki mekanlar kullanıldı. Yönetmen koltuğunda Bertan Başaran’ın oturduğu reklam filmde, Görüntü Yönetmeni olarak Ricardo Pirates görev aldı.

Reklam filmi:

Künye:

Reklamın Başlığı: Yeni Cool Yeni Corolla
Reklamveren: Toyota Motor Europe / Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş
Reklamveren Temsilcisi: Stephane Rydlewski, Barış Erdim, Banu Erçetin
Reklam Ajansı: Alametifarika
Kreatif Direktör: Odisseas Sevsevme, Ozan Özüm Özbey
Yaratıcı Grup Lideri: Deniz Çavdar
Yaratıcı Grup: Aylin Çelik, Dilan Bayar, Ceyda Koç, Figen Yıldız, Buğra Birgin, Anıl Bağcık, Ozan Küme
Müşteri İlişkileri: Gökhan Akbay, Duygu Yılmaz
Stratejik Planlama: İdil Aydoğdu Önuçak, Seren Pala
Prodüksiyon: Sertuğ Alptekin, Berkay Tahmaz, Teğin Polat
Prodüksiyon Şirketi: Anima İstanbul
Yönetmen: Bertan Başaran
Görüntü Yönetmeni: Ricardo Pirates
Post Prodüksiyon: Filimişleri
Müzik: Nilinişleri – Sertaç Özgümüş
Medya Ajansı: UM

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu